Pierwsza wiosenna wygrana Victorii

Aż 8 ligowych kolejek musieli czekać fani częstochowskiej Victorii na pierwsze zwycięstwo tego zespołu wiosną. Podopieczni Macieja Strożka po zaciętym spotkaniu pokonali Grunwald Ruda Śląska 2:1.

Częstochowianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie gdyż po 5 minutach objęli prowadzenie, kiedy to po czerwonej kartce dla bramkarza gości, rzut karny po faulu na Łukaszu Śliwakowskim pewnie egzekwował jego imiennik, Kotas.

Mimo gry w osłabieniu goście dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzając sobie kilka okazji na zmianę wyniku. Mimo tego do przerwy wynik nie uległ zmianie, za to sędzia pokazał w tym okresie aż 3 żółte kartki w tym dwie dla graczy gospodarzy.

Po zmianie stron przyjezdni od razu przystąpili do zdecydowanych ataków i po 8 minutach w sytuacji „sam na sam” z Michałem Brusiem znalazł się Michał Brzozowski i doprowadził do remisu. To podrażniło gospodarzy którzy śmielej ruszyli do ataku i mogli objąć prowadzenie. Dwukrotnie przed szansą zmiany wyniku stanął Tomasz Stefański jednak najpierw piłkę po jego główce obronił Karol Bolik (57 minuta), a potem po strzale w 68 minucie piłka zatrzymała się na słupku bramki gości.
Mimo tych wcześniejszych niepowodzeń piłkarze Victorii dopięli wreszcie celu kiedy to na 10 minut przed końcem po dośrodkowaniu Rafała Stefańskiego i błędzie bramkarza gości piłka wpadła po raz drugi do bramki Grunwaldu.

Przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku jednak ostatecznie komplet punktów po raz pierwszy tej wiosny pozostał przy Krakowskiej.

23 kolejka IV ligi grupa I – 25.05.2013:
KOS Victoria Częstochowa – GKS Grunwald Ruda Śląska 2:1 (1:0)
Bramki

1:0 Kotas 5′
1:1 Brzozowski 53′
2:1 Bolik 81′ (samobójcza) – po dośrodkowaniu R.Stefańskiego

Victoria: Bruś – Toborek, Żebrowski, Mizgała , Ł.Stefański – Kotas (77′. Korbel), Wiśniewski (90+4′. Korbela ), Błaszczyk (80. Perliński ), R.Stefański – T.Stefański, Śliwakowski (90+1. M.Brzozowski)

Grunwald: Lamlih – Lein (4′. Bolik), Maciongowski, Łęcki – Oswald – Gruchalski (67′. Szczygieł), M.Brzozowski , Dreszer (63′. Stawowy), Szczypior – Kot, Ciołek

Żółte kartki: Błaszczyk , Żebrowski, Toborek, Perliński – M.Brzozowski , Ciołek , Dreszer , Kot

Czerwona kartka: Lamlih (w 3 minucie po faulu w polu karnym na Śliwakowskim

Sędziowali Mariusz Wachowicz (główny) oraz Piotr Żelazny, Paweł Jurga (Sosnowiec)

Widzów: ok. 50