Porażka Skry Częstochowa w bardzo ważnym meczu

W spotkaniu o punkty w ramach rozgrywek trzeciej ligi śląsko – opolskiej zespół Skry Częstochowa przegrał z drużyną z Bielska – Białej 2:3. Bramki dla podopiecznych Jana Wosia strzelili Marcin Chmiest (11 bramka w sezonie) i Marcin Kowalski.

Liczna grupa kibiców przyjezdnych przybyłych na wczorajszy mecz w 25 minucie spotkania cieszyła się z prowadzenia po bramce zdobytej przez Przemysława Brychlika, parę minut później po błędzie Krzysztofa Kozika bramkę wyrównującą strzelił Marcin Chmiest. W tym spotkaniu zarówno Krzysztof Kozik jak i Adrian Woszczyna nie mieli najlepszego dnia, bramkarze obu zespołów popełniali mnóstwo błędów.

Dwie kolejne bramki strzelone przez Marcina Kocura i Bartosza Wójcika dały prowadzenie gościom, jednak w koncówce gol strzelony przez Marcina Kowalskiego dały nadzieję że gospodarze doprowadzą do wyrównania.

10.05.2013, godzina 20.00, Częstochowa (stadion ul. Loretańska 20).

Skra Częstochowa – BKS Stal Bielsko – Biała 2:3 (1:1)

0:1 Przemysław Brychlik 25`
1:1 Marcin Chmiest 35`
1:2 Marcin Kocur 67`
1:3 Bartosz Wójcik 82`
2:3 Marcin Kowalski 88`

Sędziował: Karen Mirzabekyan ( Sosnowiec). Widzów:520.

Żółte kartki: Groborz – Antczak, Zdolski, Rucki.

Skra Częstochowa: 1. Adrian Woszczyna, 15. Marcin Kowalski, 16. Konrad Gerega, 8. Marcin Drzymont, 11. Karol Tomczyk, 7. Kamil Sobala (70` 22. Mateusz Bik), 10. Adrian Musiał (56` 18. Jean Paulista), 21. Sławomir Piwiński, 6. Bartosz Gliński (82` 20. Łukasz Pietrasiński), 17. Kamil Groborz (85` 27. Przemysław Synoradzki), 9. Marcin Chmiest.

Rezerwowi: 12. Piotr Droźdź, 13. Hubert Świder, 5. Damian Krawczyk.

Trener: Jan Woś.

BKS Stal Bielsko – Biała: 1. Krzysztof Kozik – 5. Marcin Gęsikowski, 6. Tomasz Boczek, 4. Łukasz Antczak, 11. Damian Zdolski, 16. Marcin Czaicki, 9. Dariusz Rucki ( 84` 19. Dawid Lech), 10. Adrian Olszowski (92` 20. Damian Nowak), 8. Maksymilian Wojtasik, 17. Przemysław Brychlik (70` 15. Bartosz Wójcik), 7. Marcin Kocur (81` 13. Mariusz Mikoda).