Raków II Częstochowa – LKS Sparta Lubliniec 2:0

W spotkaniu ligi okręgowej zespół rezerw Rakowa Częstochowa pokonał drużynę Sparty Lubliniec 2:0. Bramki dla czerwono – niebieskich strzelili Kamil Witczyk oraz Rafał Czerwiński.

Początek meczu należał do gości, którzy stwarzali groźne sytuacje. Jednak za każdym razem na posterunku stał Mateusz Kos, który ratował zespół z opresji. Kluczowe kilka minut meczu było po 40 minucie meczu, najpierw po podaniu Przemysława Mońki akcje bramką zakończył Kamil Witczyk. Strzelec pierwszego gola trzy minuty później w identyczny sposób, tylko że drugą stroną boiska obsłużył Rafała Czerwińskiego.

W drugiej połowie meczu gospodarze kilkakrotnie mogli podwyższyć wynik, brakowało w niektórych sytuacjach szczęścia. Zepchnięty do obrony praktycznie zespół Sparty Lubliniec sporadycznie zapuszczał się pod pole bramkowe gospodarzy.

29.05.2013, godzina 18.00, Częstochowa (Stadion MOSIR, ul. Limanowskiego 83).

Raków II Częstochowa – LKS Sparta Lubliniec 2:0 (2:0)

1:0 Kamil Witczyk 40`
2:0 Rafał Czerwiński 43`

Sędziował: Dariusz Pęczek (WS Częstochowa). Widzów:50.

Raków II Częstochowa: 1. Mateusz Kos, 4. Karol Krajza, 2. Łukasz Góra, 21. Mateusz Górecki, 5. Radosław Werner (46` 16. Łukasz Kominiak), 6. Kamil Witczyk, 3. Paweł Walasek, 15. Rafał Czerwiński, 14. Oskar Czyż (64` 10. Dawid Świerk), 7. Przemysław Mońka (53` 9. Adrian Świerk), 18. Kamil Zasępa (53` 11. Kamil Skowronek).

Rezerwowi: 33. Przemysław Wróbel, 20. Marcin Czerwiński, 23. Miłosz Kulawiak.

Trener: Dawid Jankowski.

Sparta Lubliniec: 12. Adam Ślęzak, 3. Tomasz Ślęzak, 13. Dariusz Świtała, 18. Andrzej Krzymiński, 14. Grzegorz Maćkowiak, 8. Mateusz Jaruszowiec, 11. Roland Skolik (77` 19. Mateusz Michalak), 9. Damian Gadecki, 7. Rafał Markowski (65` 20. Mateusz Leszczyński), 10. Bogusław Borowiec, 16. Jakub Sowa (86` 5. Sebastian Pisula).