Awans się oddala. SPS przegrywa na inaugurację finalowego turnieju

W pierwszym dniu turnieju o awans do I ligi kobiet który od piątku (31 maja) odbywa się Rzeszowie, siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowa przegrały z siatkarkami Karpat Krosno 1:3.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla częstochowianek. Potem jednak dobra gra w polu serwisowym Natalii Perlińskiej i Joanny Bredy, dała krośniankom prowadzenie. Siatkarki SPS-u nie wykorzystały również piłki setowej i to siatkarki Karpat zwyciężyły na przewagi 28:26 inauguracyjnego seta.

Drugi set od początku układał się na korzyść Karpat które prowadziły wyraźnie 21:13 i wtedy do walki ruszyły częstochowianki jednak zdołały tylko zmniejszyć dystans (25:22).

W trzecim secie wydawało się, że mecz szybko się skończy bo układał się po myśli ekipy z Podkarpacia. Końcówka w wykonaniu Politechniki szczególnie w obronie było godne podziwu. SPS wyszedł na prowadzenie 23:19 i nie pozwolił sobie wydrzeć wygranej w tej partii.

Czwarty set to popis krośnianek które ostatecznie wygrywając do 12 zapewniają sobie zwycięstwo w meczu.

I mecz turnieju finałowego – 31.05.2013:
SPS Politechnika Częstochowska – Karpaty Krosno 1:3 (26:28, 22:25, 25:23, 12:25)

SPS: Jędrys-Szynkiel, Migoń, Siuda, Olczyk, Stępień, Mroczek, Bąkowska (libero) oraz Kostiuk, Pabian, Kubik, Kosmala.

Karpaty: Paluch, Beda, Dziadosz, Perlińska, Nadziałek, Grzegorczyk, Bielecka (libero) oraz Wilk, Halasz, Witkoś.

W drugim spotkaniu gospodynie uległy w takim samym stosunku Zawiszy Sulechów.

Zawisza Sulechów – Developres Rzeszów 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 26:24)