Częstochowianki remisują w zaległym spotkaniu i obejmują fotel lidera!

W bardzo ważnym dla układu górnej części tabeli, zaległym spotkaniu 15.Kolejki pierwszej ligi kobiet w grupie południowej drużyna ISD AJD Gola Częstochowa zremisowała na stadionie przy Limanowskiego 83 z 1.FC AZS AWF Katowice, 1:1.

W przekroju całego spotkania to katowiczanki były lepszym zespołem. Pierwszą bramkę przepięknym strzałem dla gospodyń zdobyła w 49 minucie, Justyna Maziarz. Gola jak się później okazało na wagę jednego punktu przyjezdne strzeliły w 78 minucie, kiedy to Karolinę Klabis pokonała Anna Koczar.

Podopieczne Włodzimierza Seifryda dzięki remisowi z katowiczankami mają na koncie 37 punktów, zrównując się tym samym z Czarnymi Sosnowiec. Lepszy stosunek bezpośrednich meczów mają jednak częstochowianki i to One na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu usadowiły się w foteu lidera pierwszej ligi, grupy południowej.

Drużyna ISD AJD Gola Częstochowa ma przed sobą do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W sobotę, 8 czerwca w Częstochowie zmierzy się z ŁKS Koroną Łaszczów, która zajmuje przedostatnie miejsce a na zakończenie rozgrywek na wyjeździe ich przeciwnikiem będzie zajmująca ostatnią lokatę, krakowska Wanda. Ten mecz zaplanowano na środę, 12 czerwca.

02.06.2013, g.14:00, Częstochowa – Stadion MOSiR „Raków”:

ISD AJD Gol Częstochowa – 1.FC AZS AWF Katowice 1:1, (0:0)

Gole:

1:0: Maziarz 49′
1:1: Koczar 78′
Sędziowała: Anna Kalita (Nysa). Widzów: 50.

ISD AJD Gol Częstochowa: Klabis – Jeziorska, Mesjasz, Di Giusto (59′ Śliwińska), Kmiecik, Bąk, Maziarz, Rokosa, Mysłek (78′ Dębowa), Klyta, Sukiennik.

Trener: Włodzimierz Seifryd.

1.FC AZS AWF Katowice: Walaszek – Fischerová, Noras, Koczar, Matusik, Koch, Kowalska, Łąckiewicz, Mrozek, Maciukiewicz, Hmírová.

Trener: Witold Zając.