Derby dla LKS-u. Victoria bliżej „okręgówki”

Nie udało się piłkarzom Victorii odnieś zwycięstwa w sobotnim meczu „derbowym” z LKS-em Kamienica Polska. Częstochowianie przegrali aż 1:4 i raczej ich szanse na pozostanie w IV lidze są już tylko czysto matematyczne.

Jeszcze przed tym spotkaniem na zespół z Krakowskiej jak „grom z jasnego nieba”, spadła decyzja Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki zabierająca częstochowianom 3 „oczka” za spotkanie z Grunwaldem Ruda Śląska, gdyż w tamtym spotkaniu nie powinien wystąpić za nadmiar żółtych kartek obecnie drugi trener zespołu, Łukasz Stefański.

Mimo wszystko derby i tak przebiegały pod dyktando piłkarzy LKS którzy do przerwy prowadzili przy Krakowskiej po bramce Dawida Jasiurskiego 1:0. Kolejne bramki fani przy Krakowskiej zobaczyli dopiero w końcówce meczu a ich autorami byli głownie piłkarze przyjezdni. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył z 11 metrów w 82 minucie Łukasz Kotas.

Po tej porażce i walkowerze dla Grunwaldu, zespół Victorii zajmuję przedostatnie miejsce w tabeli ze stratą 9 „oczek” do bezpiecznej 13 pozycji. LKS wciąż jest dziesiąty w tabeli.