Derby dla Zielonych

W ostatnich w tym sezonie „derbach” naszego regionu w Żarkach tamtejsi Zieloni pewnie 3:1 wygrali z LKS-em Kamienica Polska. Jednak prowadzenie w tym spotkaniu jako pierwsi objęli podopieczni Artura Minkiny.

W 28 kolejce spotkań Zieloni na własnym boisku podejmowali LKS Kamienica Polska. Zespół z Kamienicy w ligowej tabeli znajduje się niżej niż Zieloni. Dla obu drużyn był to trzeci mecz w przeciągu tygodnia. Zieloni przystępowali do niego osłabieni brakiem Duckiego, który pauzował z powodu urazu i Pawlaka pauzującego za kartki.

Początek spotkania należał do gości którzy w 15 minucie za sprawą Dawida Świtały, zdobyli bramkę i objęli prowadzenie. Radość ich nie trwała jednak długo. Jeszcze przed przerwą Zieloni odrobili straty i wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Stan pojedynku wyrównał Tomasz Jarosz, a wynik do przerwy ustalił Bartosz Zachara. W drugiej połowie bramkę pieczętującą zwycięstwo gospodarzy dołożył Marcin Brodziński.