Grunwald niezdobyty przy Magazynowej

Drugiej porażki z rzędu przed własną publicznością doznali w niedzielę (2 czerwca) piłkarze LKS-u Kamienicy Polskiej. Podopieczni Artura Minkiny w ramach 25 kolejki spotkań przegrali z Grunwaldem Ruda Śląska 0:3.

Mecz od początku nie układał się po myśli kamieniczan – już w 5 minucie przy biernej postawie obrony stracili bramkę, a jej autorem był Michał Brzozowski. Nie minął kwadrans, a goście podwyższyli prowadzenie kiedy to po wrzutce Łukasza Leina gola zdobył Mateusz Dreszer.

Potem jednak przebudzili się gospodarze, którzy za sprawą Dawida Świtały mogli zdobyć gola kontaktowego niestety jego dobitkę w 38 minucie obronił bramkarz gości. Do przerwy zatem 2:0 dla zespołu z Rudy śląskiej.

Po przerwie do natarcia ruszyli kamieniczanie, niestety nie potrafili sfinalizować stwarzanych sobie okazji i w doliczonym czasie gry (sędzia doliczył aż 6 minut) stracili 3 bramkę po kolejnym błędzie w swych szeregach defensywnych. Po tej porażce zespół LKS-u spadł na 10 pozycję w tabeli.

25 kolejka IV ligi – 02.06.2013:
LKS Kamienica Polska – GKS Grunwald Ruda Śląska 0:3 (0:2)
Bramki:

0:1 M.Brzozowski 5′
0:2 Dreszer 19′
0-3 M.Brzozowski 90+6′

LKS:
Szramowiat – Sosenkiewicz, Szymczyk (46′ Jasiurski ), Mesjasz , Porębiński – Skwarczyński, Dobosz, Ścisłowski (72′ Kamiński), Wosiewicz, Wiśniowski (55′ Nabiałek) – Świtała

Grunwald:
Lamlih – Oswald , Jarczyk (57′ Simon), Lein (79′ Kucharz ) – Maciongowski, Szczygieł – Gruchalski (90+2. J.Brzozowski ), Dreszer, Ciołek – Kot, M.Brzozowski

Żółte kartki: Ścisłowski, Szramowiat – Maciongowski

Sędziował: Szymon Grabara (główny) oraz Marcin Kwiecień, Mateusz Teodorczuk (Sosnowiec)