Przerwana passa Zielonych

Trwająca prawie miesiąc seria zwycięstw piłkarzy Zielonych Żarki została w sobotę przerwana. Zespół Piotra Trepki uległ przed własną publicznościom wiceliderowi tabeli Górnikowi Piaski aż 0:4.

Zieloni grając na własnym obiekcie próbowali przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom z dzielnicy Czeladzi, ale to przeciwnicy tego dnia byli lepsi piłkarsko.

Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w 31 minucie. Po faulu w polu karnym Marcina Brodzińskiego sędzia podyktował rzut karny. Krzysztof Budny był przy tym uderzeniu bez szans. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak próby oskrzydlających ataków kończyły się brakiem celnych strzałów. Gdy wydawało się, że miejscowi wreszcie zdołają strzelić bramkę dającą wyrównanie spadły na nich dwa potężne ciosy.

Najpierw drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany Bartosz Zachara. Tym samym Zieloni na placu boju zostali już tylko w dziesiątkę. Chwilę później przegrywali 2:0. Sędzia główny dopatrzył się zagrania Damiana Garcarza ręką w polu karnym i ponownie wskazał na 11 metr. Piłkarz gości ponownie się nie pomylił i Budny znów wyciągał piłkę z siatki.

Zieloni próbowali jeszcze coś w tym meczu wskórać. Niestety zmęczenie dało znać o sobie. Dwa fatalne błędy i to goście strzelają dwie kolejne bramki.