Remis Rakowa ze spadkowiczem

Na zakończenie rundy wiosennej piłkarze częstochowskiego Rakowa zaledwie zremisowali u siebie z MKS-em Oława, 1:1. Oławianie już kilka kolejek wcześniej zaprzepaścili sobie utrzymanie w drugiej lidze, grupie zachodniej.

Jedynego gola dla częstochowian w 16 minucie po dwójkowej akcji Brzęczek – Balogun zdobył Nigeryjczyk, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych. Gdy wydawało się, że w pierwszej odsłonie to Raków będzie wiodącym zespołem, nadeszła 41 minuta. Wtedy w zupełnie bezmyślny sposób Daniel da Silva sfaulował zawodnika gości i w ten sposób otrzymał drugą żółtą kartkę i został przez głównego arbitra „odesłany pod prysznic”.

Na tym zdarzeniu skorzystali oławianie, którzy w 44 minucie zdobyli wyrównującego gola. Z rzutu wolnego przepięknym strzałem popisał się Waldemar Gancarczyk. Piłka po Jego uderzeniu poszybowała ponad murem i obok zupełnie zdezorientowanego Mateusza Kosa.

W drugiej odsłonie grający z przewagą jednego zawodnika podopieczni Zbigniewa Smółki prezentowali się zdecydowanie lepiej od gospodarzy stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia goli. Na posterunku stawali wówczas defensorzy oraz bramkarz Rakowa. Ostatnie w tym sezonie spotkanie częstochowian przed własną publicznością zakończyło się remisem.

Podopieczni Jerzego Brzęczka zaprezentowali się podobnie jak w całej rundzie wiosennej, czyli słabo. Oławianie za to w przekroju całego spotkania byli zespołem lepszym od gospodarzy.

W drużynie Rakowa na uznanie zasługują występy strzelca bramki, Joshuy Baloguna Kayode oraz grającego przez pierwsze 45 minut, Roberta Brzęczka. Młody zawodnik częstochowskiego klubu ma spory potencjał i może być w przyszłości jednym z kluczowych graczy Rakowa.

Ostatnie spotkanie sezonu 2012/2013 podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w sobotę, 15 czerwca. O godzinie 17:00 spotkają się na wyjeździe z KP Calisią Kalisz, która zajmuje 12.miejsce z 41 punktami. Częstochowianie plasują się na miejscu 11 i na swoim koncie mają 43 punkty.

Wszystko wskazuje na to, że dzisiejsze spotkanie w Częstochowie było ostatnim dla dwóch Brazylijczyków: Diego Bezerry i Daniela da Silvy, którzy tuż po zakończeniu obecnego sezonu powrócą do swojej ojczyzny. W zespole Rakowa na kolejny sezon pozostanie za to Nigeryjczyk, Joshua Balogun Kayode. Co do kolejnych zmian kadrowych na razie nic nie wiadomo.

09.06.2013, g.17:00, Stadion MOSiR „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – MKS Oława 1:1, (1:1)

Bramki :

1:0: Joshua Balogun Kayode 16′
1:1: W.Gancarczyk 44′

Sędziował: Robert Hasselbusch (Warszawa). Żółte kartki: Ł.Kowalczyk (35′ – faul), Da Silva (37′ – faul). Czerwona kartka: Da Silva (41′ – faul (za drugą żółtą kartkę) ). Widzów: 400.

RKS Raków Częstochowa: 1.Mateusz Kos (kpt) – 2.Eryk Krupa, 4.Radosław Werner, 5.Daniel da Silva, 6.Paweł Marchewka (46′ 3. Paweł Walasek), 8.Sławomir Ogłaza, 10.Robert Brzęczek ( 46′ 9.Artur Pląskowski), 11.Joshua Balogun Kayode, 16.Bartosz Soczyński, 17.Łukasz Kowalczyk, 23.Diego Bezerra.

Rezerwowi: 33. Mariusz Stępień – 7.Przemysław Mońka, 14.Oskar Czyż, 20.Adrian Świerk, 21.Maciej Wiktorek.

MKS Oława: 22.Radosław Florczyk – 6.Maciej Zapał (84′ 2.Kamil Dołgan), 4.Jakub Kalinowski, 7.Michał Sikorski (kpt), 21.Mateusz Peroński, 5.Dominik Wejerowski, 19.Paweł Garyga, 9.Waldemar Gancarczyk, 18.Krzysztof Gancarczyk, 11.Mateusz Gancarczyk (81′ 15.Patryk Bębenek), 10.Dawid Lipiński (75′ 3.Mateusz Poważny).

Rezerwowi: 1.Sebastian Mordal – 14.Mateusz Dobkowski, 17.Daniel Pawlak, 16.Arkadiusz Synówka.

Trener: Zbigniew Smółka.

Piłkarz meczu: Joshua Balogun Kayode ( RKS Raków Częstochowa).