Studentki AZS-u AJD trzecie w Europie

Studentki AJD w składzie Agata Pastor, Katarzyna Ślifirczyk i Aleksandra Pięta zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym w VI Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Brąz w grze pojedynczej wywalczyła też Agata Pastor.

W zawodach rozgrywanych w tureckim Zongludak (miasto uniwersyteckie usytuowane nad morzem czarnym) wystartowały dwie polskie drużyny żeńskie. Oprócz częstochowianek grały także pingpongistki z Uniwersytetu Warszawskiego. W imprezie startowało 12 zespołów uniwersyteckich.

W pierwszym pojedynku turnieju drużynowego wygrałyśmy z Uniwersytetem Munsterem 3:0 ( A. Pastor , A. Pięta, K. Ślifirczyk) , a przegrałyśmy z późniejszym triumfatorem Uniwersytetem z Kazania 1:3 ( A. Pastor) . Zajęliśmy w grupie drugie miejsce i awansowały do najlepszej ósemki.

O medal grały z Uniwersytetem Moguncji. Pokonałyśmy je 3:2 ( A. Pięta, A. Pastor, K. Ślifirczyk).

W półfinale doszło do polskiego spotkania, w którym AJD uległ 1:3 ( A. Pastor) studentkom z Uniwersytetem Warszawy.

Bardzo dobrze z tej strony w grze pojedynczej pokazali reprezentantki AJD. Najlepiej z reprezentantek Agata Pastor zdobyła brązowy medal. Przegrała w półfinale z późniejszym mistrzynią Rosjanką Antoniną Sawelewą. Druga Kasia Ślifirczyk została sklasyfikowana w przedziale miejsce 5-8.

5 –te miejsce w grze deblowej zdobyła Agata Pastor i Kasia Ślifirczyk.

W sumie udane mistrzostwa podopieczne Wiesława Pięty zdobyły już 15 medal w AME.

źródło: azs-ajd.czest.pl