Raków wygrywa na otwarcie sezonu!

Podopieczni Jerzego Brzęczka odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2013/2014. Częstochowianie przed własną publicznością pokonali drużynę Calisii Kalisz, 2:1.

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej części gry to gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i byli lepsi od przyjezdnych. Świetne zawody rozgrywał syn trenera Rakowa, Jerzego Brzęczka- Robert.

W 15 minucie właśnie On zdecydował się na rajd lewą stroną boiska. Podał dokładnie wzdłuż bramki do wbiegającego Napory, który tylko dopełnił formalności i w tym momencie trybuny przy Limanowskiego wybuchły radością! Raków prowadził 1:0!

Po tej bramce nadal to częstochowianie dyktowali na boisku warunki gry. W 33 minucie piłkarze Rakowa zdobyli drugą bramkę. Idealne podanie Strzeleckiego wykorzystał Adrian Świerk, który będąc „oko w oko” z Kołbą, nie dał mu żadnych szans!

W drugiej części gry lepiej od częstochowian zaczęli prezentować się goście. W 55 minucie po rzucie rożnym piłka przypadkowo trafiła do Gawlika. Ten zaskoczony całą sytuacją na szczęście dla gospodarzy, nie trafił do bramki.

Niestety, ale swoją dobrą grę w drugiej odsłonie przyjezdni udokumentowali golem w 85 minucie. Na indywidualną akcję z prawej strony boiska zdecydował się Wandzel, który oddał lekki strzał. Piłka obok zdezorientowanego Kosa odbiła się jeszcze od słupka i wturlała do bramki! W tym momencie było już tylko 2:1.

Wynik dla gospodarzy mógł być wyższy, ale w 87 minucie, Rafał Czerwiński po minięciu bramkarza gości , z około 15 metrów nie trafia na pustą bramkę!

W dzisiejszym spotkaniu przed częstochowskimi kibicami zaprezentowała się cała nowo pozyskana czwórka piłkarzy: Damian Byrtek, Dawid Retlewski, Radosław Strzelecki oraz Sebastian Wiśniewski.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 3 sierpnia br.. O godzinie 17:00 zmierzy się na wyjeździe z HKS-em Ruchem Zdzieszowice. Natomiast w Częstochowie podopieczni Jerzego Brzęczka spotkają się z KS Rozwojem Katowice. Będzie to w niedzielę, 11 sierpnia br. o godzinie 17:00.

27.07.2013, g.17:00 : Stadion MOSiR „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – KP Calisia Kalisz 2:1, (2:0)