Udana inauguracja LKS-u

Udanie zainaugurowali rozgrywki w IV lidze piłkarze LKS-u Kamienica Polska. Podopieczni Artura Minkiny w wyjazdowym spotkaniu w Dąbrowie Górniczej pewnie 3:1 pokonali tamtejszego Zagłębiaka i nowy sezon ligowy rozpoczynają od 3 punktów.

Już do przerwy LKS prowadził 3:0, chociaż mógł prowadzić wyżej. Do 24. minuty przebieg spotkania można było określić wyrównanym. Wówczas wynik spotkania otworzył Ariel Wiśniowski i od tej pory pod bramką Zagłębiaka było coraz groźniej. Przed przerwą jedenastka Kamienicy jeszcze dwukrotnie zdołał umieścić piłkę w bramce gospodarzy, najpierw w 36. minucie rzut karny wykorzystał Robert Wosiewicz, a kilka minut później z najbliższej odległości gola strzelił Artur Sosenkiewicz.

Po przerwie niewiele się zmieniło, ale LKS optycznie prezentowała się trochę słabiej, niż w pierwszej połowie spotkania. Mimo to gospodarze potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem z rzutu karnego, jednak nie przeszkodziło to gościom w zdobyciu cennych trzech punktów na starcie rozgrywek.

1. kolejka; IV liga śląska, gr. I (10.08.2013,) : godz. 11:00 – Dąbrowa Górnicza, ul. Konopnickiej 29

KS Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – LKS Kamienica Polska 1:3 (0:3)