Derby dla Pilicy

W derbowym spotkaniu w Kamienicy Polskiej miejscowy LKS uległ Pilicy Koniecpol 1:3. Tym samym była to trzecia porażka z rzędu podopiecznych Artura Minkiny w tegorocznym IV-ligowym sezonie. Z kolei dla zespołu Pilicy była to druga wyjazdowa wygrana.

W spotkaniu tym po raz pierwszy w barwach gospodarzy zadebiutował Icaro Pereira. Niestety debiut Brazylijczyka nie wypadł okazale gdyż po 18 minutach zawodnik z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry, zapisując przy swoim nazwisku jedynie „żółty kartonik” za faul taktyczny.

Spotkanie jak na „derby” przystało obfitowała w wiele żółtych kartek jednak sam mecz nie był jakimś porywającym widowiskiem gdyż obfitował w wiele chaotycznych i niecelnych zagrań. Początek spotkania dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy już po 2 minutach mogli objąć prowadzenie niestety Ariel Wiśniowski w 100% sytuacji uderzył obok lewego słupka bramki Rudaka. 10 minut później ten sam zawodnik doskonale przedłużył dośrodkowanie głową do Artura Sosenkiewicza, jednak „główka” kapitana gospodarzy wylądowała nad poprzeczką. Goście próbowali odgryzać się szybkimi kontrami ale w pierwszej połowie na niewiele one się zdały. Gospodarze dopięli jednak swego w 40 minucie spotkania kiedy to po akcji Nabiałek – Wiśniowski ten drugi zostaje sfaulowany w polu karnym a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazuje się Robert Wosiewicz i LKS na przerwę schodził prowadząc 1:0.

Po zmianie stron obraz gry uległ diametralnej zmianie gdyż to goście od jej początku częściej zagrażali bramce Szramowiata a ich głównym atutem w tej części gry były szybkie kontrataki oraz liczne błędy formacji defensywnej gospodarzy które najpierw po faulu na Mateuszu Kyziole doprowadziły do wyrównania strat przez Emila Adamczyka z rzutu karnego, a 10 minut później po objęcia prowadzenia, kiedy to Kyzioł znakomicie asystował przy trafieniu Marcina Kurpiosa. Gospodarze próbowali grą skrzydłami doprowadzić do remisu lecz zamiast tego otrzymali 3 cios. Jego autorem był najbardziej „pracujący” na boisku ale również cechujący się dużą agresywnością w grze Mateusz Kyzioł.