Raków wygrywa ze Stelmetem!

Drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka pokonała na wyjeździe beniaminka drugiej ligi, grupy zachodniej, Stelmet UKP Zielona Góra, 1:0!

Ojcem zwycięstwa okazał się Łukasz Kowalczyk, który pokonał bramkarza gospodarzy w 75 minucie. Zielonogórzanie od 41 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartosza Olejniczaka.

Częstochowianie dzięki temu zwycięstwu awansowali na szóste miejsce w drugoligowej tabeli!

18.09.2013, g.17:00- Stadion MOSiR Zielona Góra:

Stelmet UKP Zielona Góra – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0)

0:1: Ł. Kowalczyk 75′

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: A.Małecki, Olejniczak ( Stelmet UKP Zielona Góra)- Byrtek, R. Brzęczek (Raków Częstochowa). Czerwona kartka: Olejniczak ( za drugą żółtą). Widzów: 150.

Stelmet UKP Zielona Góra: Fabisiak – Greszczyk, Olejniczak, Tyktor, S.Górski, Cierech, Kiliński, Mycan (67′ A.Siwy), Dworak (69′ Skrzyński), A.Małecki (46′ Sucharek), Okińczyc.

Trener: Piotr Żak.

RKS Raków Częstochowa: Wróbel – Soczyński, Byrtek, S. Ogłaza, Krupa (90′ Góra), Lenkiewicz (73′ Kmieć), Ł.Kowalczyk, R.Czerwiński (81′ Strzelecki), R.Brzęczek (62′ Buczkowski), Napora, Retlewski.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 21 września br . O godzinie 16:00 przed własną publicznością będzie podejmować WKS Gryf Orlex Wejherowo. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego zajmują siódme miejsce.