Remis LKS-u w starciu z liderem

Remisem 1:1, zakończyło się spotkanie w Kamienicy Polskiej w którym miejscowy LKS w ramach 9 kolejki podejmował lidera IV ligi śląskiej grupy I, Górnika Piaski.

Goście przystąpili do tego spotkania bez sześciu zawodników. Na Magazynowej nie pojawili: Łukasz Stępień, Marcin Pieniążek, Marcin Derlatka, Grzegorz Oberaj, Radosław Piętka oraz Mateusza Stachurka. I te braki postanowili od początku sobotniego spotkania wykorzystać gracze LKS-u, którzy bardzo dobrze prezentowali się w pierwszych 45 minutach starając się od początku przejąć inicjatywę na boisku.

Ich coraz śmielsze ataki LKS zostały uwieńczone w 18 minucie, kiedy to wspaniałym mocnym podkręconym strzałem z 18 metra popisał się Marcin Czerwiński. Ten sam zawodnik swój wyczyn chciał skopiować 10 minut później niestety piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła słupek bramki przyjezdnych. Zatem do przerwy po dobrej grze Kamienicznie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron, do czego już zdążyli przyzwyczaić się kibice w Kamienicy Polskiej obraz gry uległ diametralnie zmianie, gdyż to przyjezdni od jej początku zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku. A na efekty nie trzeba było długo czekać gdyż iż już druga ich akcja przyniosła wyrównanie w tym spotkaniu. Doskonałą „wrzutkę” z lewego skrzydła w 49 minucie wykończył Igor Szopa. Po tej bramce Górnik wyraźnie przejął inicjatywę w tym spotkaniu starając się strzelić kolejną bramkę, jednak mimo licznych ataków i błędów defensywnych gospodarzy, przyjezdni nie zdołali przechylić szli na swoją stronę. A szanse ku temu mieli w ostatniej minucie gry podopieczni Artura Minkiny jednak „rajd” Ariela Wiśniowskiego po szybko wyprowadzonej kontrze zdołał wybronić golkiper gości.