Zmagania pucharowe w powiecie Lublinieckim

W środę zostały rozegrane mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec. Swoje mecze wygrała zarówno Sparta Lubliniec, jak i MLKS Woźniki. Oba zespoły zmierzą się, zatem w meczu finałowym.

W Boronowie tamtejsza Jedność na stanęła na wysokości oczekiwań kibiców i przegrała z wyżej notowanym rywalem z Woźnik. Po pierwszych trzech kwadransach 2:0 prowadzili piłkarze MLKS-u, po bramkach Sebastiana Standery. W drugiej połowie gola dorzucił jeszcze Dawid Breulich, a podopieczni trenera Ireneusza Sukienika zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 85. minucie Marcin Bąk.

Drugi mecz półfinałowy odbył się w Herbach. Błękitni podejmowali Spartę Lubliniec i dali sobie wbić aż 10 goli! Do przerwy wynik 0:3 to najniższy wymiar kary. W drugich 45 minutach podopieczni Jacka Szczygioła trafiali jeszcze siedem razy, a miejscowi zdołali odpowiedzieć zaledwie dwoma trafieniami. Cztery razy do siatki rywala trafiał Roland Skolik, a trzykrotnie Adam Koza.

Jedność Boronów – MLKS Woźniki 1:3 (0:2)
Błękitni Herby – Sparta Lubliniec 2:10 (0:3)