Pierwsza wygrana Kolejarza w nowym sezonie

Bardzo ważny punkt wywalczyli zawodnicy Kolejarza Częstochowa w pojedynku z UKS Kiko Zamość. Pojedynek zakończył się remisem 3:3, jednak złoty set został wygrany przez częstochowian.

Mecz rozpoczął się od singla mężczyzn, w którym Maciej Ociepa podejmował Daniela Gujskiego. Przez cały pierwszy set prowadził Maciej, jednak seta rozstrzygnął dopiero walcząc na przewagi 22:20. Drugi set to zażarta pogoń, która zakończyła sukcesem. Daniel Gujski prowadził 18:12 i 20:18, jednak ostatecznie to zawodnik z Częstochowy cieszył się z punkty wygrywając 23:21.

Początek drugiego seta również rozpoczął się korzystnie dla zawodników Kolejarza. Kinga Rudolf wygrała 21:18 i wydawało się że Agata Świst nie będzie w stanie jej zagrozić. Na nieszczęście Kolejarza zawodniczka z Zamościa nie popełniała już tyle błędów, zmuszając Kingę do pomyłek. 21:13, 21,14 i w całym spotkaniu remis 1:1.

Po konsultacji z trenerem Tadeuszem Brzozowskim nastąpiła zmiana w parze gry deblowej męskiej. Michała Walentka zastąpił Adam Sowa. Ich przeciwnikami była para Głębocki/Hałasa. W pierwszym secie zawodnicy z Zamościa obronili 3 lotki setowe, jednak ostatecznie to Adam z Maciejem wygrali 24:22. Drugi set to już dominacja częstochowian, którzy wygrali 21:11.

W deblu kobiet faworytkami były zawodniczki Kolejarza Kinga Rudolf i Agata Stelmaszczyk. Potwierdziły to na boisku wygrywając 21:16 21:8 z parą Pikuzińska/Skrzyńska. Chory Michał Walentek starał się jak mógł żeby wygrać mecz z Marcinem Hałasą, jednak sił starczyło tylko na dwa sety ulegając 23:21, 17:21, 12:21.

Mecz, który mógł zagwarantować Kolejarzowi zwycięstwo 4:2 nie rozpoczął się pomyśli BKSu. Agata Świst i Daniel Gujski wygrali 21:14 pierwszego seta z parą Sowa/Stelmaszczyk. Drugi set to walka zawodników spod Jasnej Góry, którzy wrócili do gry wygrywając 21:13. Niestety trzeci set to dominacja zawodników UKSu, którzy postawili kropkę nad i, wygrywając 21:12. 3:3, a o zwycięstwie miał zadecydować „złoty” set. Kierownicy obu zespołów decydowali, których gier nie będziemy rozgrywać. UKS KIKO ZAMOŚĆ rozpoczynał i skreślił grę podwójną kobiet i mężczyzn, BKS DECATHLON KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA skreślił grę mieszaną i grę pojedynczą kobiet. Do rozegrania pozostał singiel mężczyzn w którym po raz drugi tego dnia spotkali się Maciej Ociepa i Daniel Gujski. Doświadczenie i czas który miał na regenerację sił spowodowały że zawodnik Kolejarza wygrał 21:12 zdobywając punkt dla częstochowian i gwarantując swojej drużynie zwycięstwo.

źródło: bkskolejarz.pl