Porażka Rakowa na Opolszczyźnie

Opolska Odra przerwała passę czterech spotkań zwycięskich z rzędu, Rakowa Częstochowa. Drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z beniaminkiem drugiej ligi, grupy zachodniej aż 1:4.

Częstochowianie jednak nie zasłużyli na tak wysoki wymiar kary. Dwie ostatnie bramki stracili w ostatnich fragmentach spotkania, kiedy to próbowali odwrócić losy meczu. Wtedy też to skrzętnie wykorzystali podopieczni Dariusza Żurawia. Jedynego gola dla Rakowa zdobył w 36 minucie, Dawid Retlewski, dla którego było to już czwarte trafienie w bieżącym sezonie.

Kolejne spotkanie ligowe Raków Częstochowa rozegra w sobotę, 12 października br. O godzinie 15:00 będzie podejmował Wartę Poznań, w składzie której podstawowym zawodnikiem jest były reprezentant Polski, Grzegorz Rasiak.

04.10.2013, g.19:00 : Stadion Miejski „Odra”

OKS Odra Opole – RKS Raków Częstochowa 4:1, (1:1)

1:0: T.Wawrzyniak 13′
1:1: Retlewski 36′
2:1: S.Deja 63′
3:1: D.Wolny 88′
4:1: Tomanek 90′

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz). Żółte kartki: Glanowski, M.Michniewicz – Ł.Kowalczyk. Widzów: 2000.

OKS Odra Opole: Danowski – Cienciała, M.Michniewicz, Copik, Skrzypczak ,K.Kowalczyk (77. Tomanek), T.Wawrzyniak, Glanowski, M.Krawiec (78. D.Wolny), S.Deja (90. B.Sobczyński), Kocur.

Rezerwowi: Kosut – Lalko, Łoziński, Krysian.

Trener: Dariusz Żuraw.

RKS Raków Częstochowa: Wróbel – Soczyński, Byrtek, S.Ogłaza, Krupa, Ł.Kowalczyk – Napora, R.Brzęczek (79. Buczkowski), Ł.Kmieć (69. R.Czerwińśki), Lenkiewicz – Retlewski (72. A.Świerk).

Rezerwowi: Kos – Strzelecki, Góra, Witczyk.