Raków postraszył gwiazdy

Drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka przegrała przed własną publicznością z poznańską Wartą, 0:1. Jedynego gola już w 4 minucie spotkania zdobył Grzegorz Rasiak. Raków mimo porażki rozegrał najlepsze spotkanie w rundzie jesiennej!

W wyjściowym składzie przyjezdnych wystąpiło aż trzech byłych reprezentantów Polski: Michał Goliński, Grzegorz Rasiak oraz Maciej Scherfchen. Gola jak się później okazało na wagę trzech punktów zdobył już na początku meczu Grzegorz Rasiak, który wykorzystał błąd defensywy Rakowa.

Częstochowianie na tle tak doświadczonego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze i nie muszą się wstydzić swojego występu.

Gospodarze w większości momentów meczu byli nawet zespołem lepszym. Goście nie zaprezentowali jakichś specjalnych umiejętności piłkarskich. Wygrali dzięki boiskowemu cwaniactwu. Podopieczni Jerzego Brzęczka dzisiejsze spotkanie mogli co najmniej zremisować bo jeden punkt im się z pewnością należał.

Piłka nożna jest jednak grą błędów i jest też niesprawiedliwa. Przyjezdni w sobotę odnieśli szczęśliwe zwycięstwo. Gospodarzom go niestety zabrakło.

Najlepszą okazję do strzelenia gola wyrównującego miał w 63 minucie, Dawid Retlewski, który z „wapna” strzelił w słupek poznańskiej bramki. Rzut karny został podyktowany po faulu na Krzysztofie Naporze.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 19 października br. O godzinie 13:00 na wyjeździe zmierzy się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

12.10.2013, g.15:00, Stadion MOSiR „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – KS Warta Poznań, 0:1, (0:1)

0:1: Rasiak 4′
Sędziował: Mariusz Jasina (Wrocław). Żółte kartki: Krupa (52′ – faul) , Ł.Kowalczyk (72′ – faul) – Scherfchen (45′ – faul). Widzów: 1000.

RKS Raków Częstochowa: 1.Przemysław Wróbel – 16.Bartosz Soczyński (71′ 10.Ł.Kmieć), 5.Damian Byrtek, 3.Łukasz Góra, 4.Eryk Krupa, 7.Krzysztof Napora, 17.Łukasz Kowalczyk (90+1′ 9.Przemysław Mońka), 8.Sławomir Ogłaza (kpt), 23.Damian Lenkiewicz (78′ 20.Łukasz Buczkowski), 15.Rafał Czerwiński, 11.Dawid Retlewski.

Rezerwowi: 33.Mariusz Stępień – 2.Radosław Strzelecki, 6.Kamil Witczyk, 21.Mateusz Górecki.

KS Warta Poznań: 93. Paweł Beser – 21. Przemysław Kocot, 3. Łukasz Jasiński, 16. Alain Ngamayama (kpt), 26. Dawid Jasiński, 6. Adrian Bartkowiak, 13. Maciej Scherfchen, 11. Paweł Piceluk ( 59’20. Michał Ciarkowski ), 14. Błażej Nowak, 19. Michał Goliński ( 89′ 18. Michał Grzesiek ), 9. Grzegorz Rasiak (83′ 25. Karol Gregorek ).

Rezerwowi: 12.Adrian Lis – 24.Mateusz Maruniak, 5.Wojciech Onsorge, 8.Dariusz Wróblewski.

Trener: Marek Kamiński.

Piłkarz meczu: Krzysztof Napora (RKS Raków Częstochowa).

Grzegorz Rasiak dla Częstochowskiego Portalu Sportowego: Uważam, że przynajmniej o tę jedną bramkę byliśmy lepsi. Mieliśmy sytuacje do strzelenia gola na 2:0 ale wybronił je bramkarz Rakowa. Gospodarze postawili nam trudne warunki szczególnie w drugiej połowie. Mieli też swoje szanse ale ich nie wykorzystali w tym najlepszą z nich : rzut karny. Raków to twardy przeciwnik. My cieszymy się z trzech punktów i myślimy już o kolejnym ligowym spotkaniu.