„Trenerski dwugłos”: OKS Odra Opole – RKS Raków Częstochowa

Oto co po zakończeniu wczorajszego spotkania mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn. Materiał publikujemy dzięki uprzejmości oficjalnej strony internetowej Odry Opole.

Jerzy Brzęczek ( trener Rakowa Częstochowa): Myślę, że patrząc na wynik, to nasza porażka jest na pewno za wysoka. Pierwsza połówka, to dobre, wyrównane spotkanie i praktycznie do momentu, kiedy straciliśmy drugą bramkę, nic nie zapowiadało, że wyjedziemy stąd z takim bagażem. Po drugiej bramce kompletne straciliśmy nasz rytm gry, łatwo traciliśmy piłkę i nadziewaliśmy się na kontrataki.

Odra w dniu dzisiejszym te sytuacje bezlitośnie wykorzystywała, szczególnie w drugiej połowie. Nie potrafiliśmy wyprowadzić piłki ze środka pola, co powodowało, że praktycznie po golu na 2:1 nie zdobyliśmy pola i nie stworzyliśmy żadnej sytuacji bramkowej.

Zdajemy sobie sprawę, na jakim jesteśmy poziomie, gdzie wielu młodych zawodników musi się przyzwyczaić do tego typu meczów, gdzie jest presja i wielu kibiców. Znamy swoje miejsce w szeregu i dla nas najważniejszą rzeczą jest utrzymanie się i byśmy zajęli miejsce w pierwszej ósemce. Na pewno dużo pracy przed nami i dużo ciężkich meczów. Jeszcze raz gratuluję trenerowi Żurawiowi! –

Dariusz Żuraw ( trener Odry Opole): Myślę, że gdyby wyłączyć 20 minut drugiej części pierwszej połowy, to w zasadzie cały mecz w wykonaniu mojego zespołu był naprawdę dobry.

Spotkanie prowadzone było w żywym, szybkim tempie. Mimo wielu sytuacji w pierwszej połowie, strzeliliśmy tylko jedną bramkę i później gdzieś w podświadomości chłopaków było to, że ostatnich meczów nie wygrywaliśmy, a praktycznie każdy strzał w światło naszej bramki kończył się jej utratą.

Podobnie było i teraz. Myślę jednak, że znaleźliśmy wspólny język podczas przerwy w szatni i to zaprocentowało w drugiej połowie. W miarę kontrolowaliśmy grę i Raków za dużo sytuacji w niej nie miał. Nie będę mówił, że wynik jest za wysoki.

Cieszę się z każdej bramki – czy tych sytuacji było mniej, czy więcej – uważam, że wygraliśmy zasłużenie. Gratulacje dla chłopaków, gdyż pokazali dziś, że w piłkę grać potrafią, a ten mecz doda im pewności oraz wiary w swoje umiejętności i kolejne mecze będą dobre w naszym wykonaniu.