„Trenerski dwugłos”: RKS Raków Częstochowa – KS Górnik Wałbrzych

Oto co po zakończeniu dzisiejszego spotkania mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn.

Maciej Jaworski (trener Górnika Wałbrzych): Bardzo cieszymy się z tego jednego punktu zdobytego na trudnym terenie w Częstochowie. W pierwszej połowie zagraliśmy słabo, bez wiary i chęci walki.

Jestem zadowolony, że graliśmy do końca. Na wiosnę w poprzednim sezonie tyle, że w 93 minucie strzeliliśmy bramkę na 1:1. Dzisiaj troszeczkę wcześniej. Dopisujemy sobie ten jeden punkt do swojego dorobku. Wiadomo, w walce o utrzymanie każdy zdobyty punkt na wyjeździe jest bardzo cenny.

Jerzy Brzęczek (trener Rakowa Częstochowa): Czujemy bardzo duży niedosyt z tego powodu, że straciliśmy gola w końcówce meczu. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – oprócz pięknej bramki Krzysztofa Napory mieliśmy też dwie kolejne stuprocentowe sytuacje do zdobycia goli. Dzisiaj zagraliśmy z drużyną, która według mnie zrobiła największy postęp w tym roku i to się przekłada na miejsce w tabeli.

My musimy ochłonąć po tym spotkaniu i zacząć się już przygotowywać do następnego bardzo ważnego dla nas meczu, jaki w przyszłą niedzielę rozegramy w Sosnowcu.