Pewna wygrana AZS-u w Gdańsku

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi odnieśli siatkarze częstochowskiego AZS-u. Podopieczni Marka Kadrosa mimo osłabienia z powodu kontuzji Miłosza Hebdy, pewnie pokonali w gdańskiej Ergo Arenie tamtejszy Lotos Trefl 3:0 w drugim secie wręcz deklasując miejscowych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Michał Kaczyński, którego skuteczność w ataku wynosiła prawie 60%, dzielnie wspierał go również w przyjęciu Dawid Murek, który zastępował Hebdę w tym spotkaniu.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Dwa punktowe bloki po stronie gospodarzy, kilka dobrych ataków i gdańszczanie byli na prowadzeniu (7:5). Podopieczni Radosława Panasa trzymali bezpieczną przewagę w dobrym momencie ustawiając dobry blok (13:10). Ta różnica punktowa utrzymała się do drugiej przerwy technicznej. Wizerunek Częstochowy ratował Michał Kaczyński, który w ataku popisywał się efektownymi za graniami (18:18). Od tego momentu AZS wziął sprawę w swoje ręce i pokonał niespodziewanie gospodarzy do 21.

Kolejny set zaczął się bardzo podobnie z tą różnicą tylko, iż to zawodnicy spod Jasnej Góry objęli jako pierwsi prowadzenie. Lotos Trefl popełniał zbyt wiele błędów i gubił się w obronie (6:7). Z każdą chwilą miejscowi wydawali się bardziej zagubieni w tym fragmencie seta. Duży problem sprawiało im zwykłe przebicie piłki na drugą stronę siatki. Do tego dochodziły dobre ataki Kaczyńskiego co sprawiło że częstochowianie dokończyli dzieła zniszczenia, wygrywając pewnie do 13.

Dziesięciominutowa przerwa pomogła trochę gdańskim siatkarzom, którzy z początkiem trzeciej odsłony meczu prowadzili już 6:1. Zarówno Wojciech Żaliński jak i Jakub Jarosz o wiele lepiej spisywali się w ataku oraz zagrywce (9:5). Do tej dwójki dołączył jeszcze Krzysztof Wierzbowski, który wykonał kilka dobrych akcji (14:11). Niewiele potrzebowali siatkarze z Częstochowy, aby przełamać gospodarzy po ich błędach i chwilę później prowadzili już 18:17. W końcówce wojna nerwów rozstrzygają na swoją korzyść goście, wygrywając całe spotkanie 3:0.