Premierowy gol Roberta Brzęczka! [ZDJĘCIA]

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka bardzo udanie zakończyła rundę jesienną przed własną publicznością. Częstochowianie pewnie pokonali zajmującego przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, Jarotę Jarocin, 3:1.

Fotorelacja z meczu autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Gospodarze grali bardzo dobrze i zasłużenie prowadzili do przerwy. Pierwszego gola w tym spotkaniu i zarazem debiutanckiego w seniorskiej piłce zdobył w 30 minucie, syn trenera Rakowa – Robert Brzęczek. Pomocnik częstochowskiej drużyny zdobył bramkę z metra po centrze z rzutu rożnego Adriana Świerka.

Przyjezdni w premierowej odsłonie mieli jedną okazję do zdobycia bramki. W 40 minucie z rzutu wolnego na bramkę strzeżoną przez Mateusza Kosa celnie uderzał Krzysztof Bartoszak. Golkpier Rakowa nie dał się jednak zaskoczyć.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Raków zaczął coraz śmielej zaczął atakować bramkę gości ale brakowało dokładnego wykończenia. Częstochowianom jednak udało się w tej części gry zdobyć dwa gole.

Drugą bramkę dla gospodarzy strzałem głową zdobył w 60 minucie, Rafał Czerwiński. Później w 81 minucie składną akcję w tym spotkaniu po raz kolejny przeprowadzili gospodarze. Po dokładnym zagraniu Krzysztofa Napory do Dawida Retlewskiego, ten ostatni dopełnił tylko formalności.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:0 to ostatniego gola zdobyli niespodziewanie goście. Przy zapadających ciemnościach Mateusza Kosa pięknym strzałem z przewrotki w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zdobył Marcin Wojciechowski.

Meczem z Jarotą Jarocin piłkarze Rakowa Częstochowa zakończyli rundę jesienną przed własną publicznością. Częstochowianie kolejne spotkanie jesieni rozegrają w sobotę, 16 listopada. O godzinie 14:00 na wyjeździe zmierzą się z MKS Drutex-Bytovią Bytów. O ile aura w naszym kraju pozwoli to drugoligowcy zagrają jeszcze jedną kolejkę awansem z wiosny. Wtedy też, również w sobotę 23 listopada o godzinie 14:00 podopieczni Jerzego Brzęczka spotkają się na wyjeździe z Calisią Kalisz.

09.11.2013, g.14:00- Częstochowa – Stadion MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – JKS Jarota Hotel Jarocin 3:1, (1:0):

1:0: R.Brzęczek 30′
2:0: R.Czerwiński 60′
3:0: Retlewski 81′
3:1: M.Wojciechowski 90+3′

Sędziował: Robert Podlecki (Lublin). Żółte kartki: Kmieć (15′-faul), Napora (57′ – niesportowe zachowanie), Buczkowski (90′ – faul) – Oczkowski (87′ – niesportowe zachowanie). Widzów: 500.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos (kpt) – 3.Łukasz Góra, 4.Eryk Krupa (77′ 2.Radosław Strzelecki), 5.Damian Byrtek, 7.Krrzysztof Napora (82′ 6.Kamil Witczyk), 9.Adrian Świerk (68′ 23.Damian Lenkiewicz), 10.Łukasz Kmieć, 11.Dawid Retlewski, 14.Robert Brzęczek (86′ 20.Łukasz Buczkowski), 15.Rafał Czerwiński, 17.Łukasz Kowalczyk.

Rezerwowi: 1.Mariusz Stępień – 8.Sławomir Ogłaza, 16.Bartosz Soczyński.

JKS Jarota Hotel Jarocin: 12.Karol Szymański – 3.Bartosz Kieliba, 6.Hubert Oczkowski, 7.Krzysztof Czabański (72′ 2.Hubert Nawrocki), 8.Karol Danielak, 9.Krzysztof Bartoszak, 11.Piotr Skokowski, 15.Damian Pawlak (64′ 14.Michał Grobelny), 16.Marcin Wojciechowski, 17.Piotr Garbarek (kpt), 18.Jędrzej Ludwiczak (64′ 20.Hubert Antkowiak).

Rezerwowi: 30.Simon Krawczyk – 5.Adam Sawarzyński, 10.Bartosz Cierniewski.

Trener: Jędrzej Kędziora.

Piłkarz meczu: Robert Brzęczek (Raków Częstochowa).