Raków wysoko przegrywa w Bytowie

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka nie będzie mile wspominać pobytu na Pomorzu. Częstochowianie wysoko ulegli Bytovii Bytów prowadzonej przez byłego selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Pawła Janasa0:3. Obydwa zespoły kończyły spotkanie w dziesięcioosobowych składach.

W zespole gospodarzy w kadrze meczowej znalazło się tylko miejsce dla trzech byłych zawodników Rakowa: Tomasza Laskowskiego, Daniela da Silvy i Michała Pietronia. Na boisku pojawił się tylko ten ostatni, który rozegrał całe spotkanie.

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Pierwszą bramkę bytowianie zdobyli za sprawą… gola samobójczego. Z około 16 metrów z prawej strony Bartosz Soczyński zagrał głową doMateusza Kosa, ten jednak minął się z piłką, która wpadła do bramki!

Po tym golu częstochowianie starali się doprowadzić do wyrównania ale uderzenia Damiana Lenkiewicza, Adriana Świerka oraz Dawida Retlewskiego nie zmieniły rezultatu spotkania.

Od 42 minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za kopnięcie w twarz Radosława Strzeleckiego otrzymał Maciej Stefanowicz.

W drugiej odsłonie podopieczni Pawła Janasa cofnęli się do głębokiej defensywy a Raków zaczął bardzo groźnie atakować bramkę strzeżoną przez Mateusza Oszmańca. W 49 minucie z rzutu wolnego strzał Łukasza Buczkowskiego . Po rozegraniu tego stałego fragmentu gry piłka zatrzymała się około metra przed linią bramkową gospodarzy. Tam do niej próbowali dojść goście, jednak gospodarze niestety zdołali Ją wybić przed pole karne.

W 54 minucie po raz kolejny strzelał Damian Lenkiewicz ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką! Natomiast osiem minut później uderzenie Kamila Witczyka znów skutecznie obronił bramkarz gospodarzy!

W 72 minucie w polu karnym poślizgnął się Łukasz Góra. Ten fakt z zimną krwią wykorzystał Janusz Surdykowski, któy zdobył drugiego gola dla Bytovii.

Dwie minuty później składy obydwu zespołów się wyrównały. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik Rakowa – Damian Byrtek. W 86 minucie bytowianie zdobyli trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Wojciecha Wilczyńskiego piłkę głową do bramki gości skierował Robert Hirsz.

W 88 minucie gospodarze mogli strzelić czwartego gola. Jednak w sytuacji „oko w oko” z Surdykowskim górą okazał się Kos.

Za tydzień, w sobotę, 23 listopada o godzinie 16:00 piłkarze Rakowa Częstochowa w spotkaniu awansem z rundy wiosennej zmierzą się na wyjeździe z Calisią Kalisz. Będzie to zarazem ostatni ligowy mecz w tym roku kalendarzowym.

16.11.2013, g.14:00 – Bytów- Stadion MOSiR:

MKS Drutex- Bytovia Bytów – RKS Raków Częstochowa 3:0, (1:0):

Bramki:

1:0: Soczyński (s) 23′
2:0: Surdykowski 72′
3:0: Hirsz 86′

Sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz). Żółte kartki: Pięta (74′ – niesportowe zachowanie) – R.Czerwiński (20′ – faul), Byrtek (35′ – faul).

Czerwone kartki: Stefanowicz (42′ – faul) – Byrtek (74′ : za drugą żółtą kartkę). Widzów: 300.

MKS Drutex-Bytovia Bytów: 1.Mateusz Oszmaniec – 23.Adrian Wróblewski, 3.Łukasz Wróbel, 16.Łukasz Kowalski, 22.Wojciech Wilczyński, 4.Maciej Stefanowicz, 20.Wojciech Pięta (kpt) (80′ 27.Marcin Kajca), 17.Michał Pietroń, 21.Mateusz Michalski (56′ 9.Mariusz Kryszak), 15.Robert Hirsz (90+1′ 19.Konrad Niedzielski), 11.Janusz Surdykowski.

Rezerwowi: 33.Tomasz Laskowski – 26.Daniel da Silva, 7.Jakub Cesarek, 18.Michał Marczak.

Trener: Paweł Janas.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos (kpt) – 2.Radosław Strzelecki (75′ 4.Eryk Krupa), 3.Łukasz Góra, 5.Damian Byrtek, 9.Adrian Świerk (67′ 6.Kamil Witczyk), 10.Łukasz Kmieć, 11.Dawid Retlewski, 14.Robert Brzęczek (46′ 20.Łukasz Buczkowski), 15.Rafał Czerwiński, 16.Bartosz Soczyński, 23.Damian Lenkiewicz.

Rezerwowi: 1.Mariusz Stępień – 8.Sławomir Ogłaza, 17.Sebastian Wiśniewski, 21.Przemysław Mońka.

Trener: Jerzy Brzęczek.

Piłkarz meczu: Janusz Surdykowski (MKS Drutex-Bytovia Bytów).