Skra jesienią bez porażki!

W ostatnim meczu rundy jesiennej Skra Częstochowa zremisowała na boisku w Łaziskach Górnych z tamtejszą Polonią 2:2. W dalszej części przedstawiamy podsumowanie zakończonej rundy jesiennej w wykonaniu Skry.

Skra Częstochowa – Polonia Łaziska Górne 2:2 (1:1)

Polonia Łaziska Górne: Gocyk, Mazur, Gersok, Króliczek, Suchecki,
Mazurek, Kaczmarczyk (19′ Miś), Wleciałowski (87′ Kuraś), Rączka (83′ Rutkowski), Majsner, Mieszczak.

Rezerwowi: Miś, Badura, Antosz, Kuraś, Staszczak, Rutkowski, Wiśniewski

Skra Częstochowa: Woszczyna – Gerega, Mastalerz, Drzymont,
Kowalczyk, Kowalski, Piwiński, Woldan, Semeniuk Rafał (46′ Skwarczyński), Sobala, Chmiest.

Kartki:
Żółte: Rafał Skwarczyński 73′, Marek Mazur 85′, Adrian Woszczyna 90′, Łukasz Miś 90′
Czerwone: Bartosz Gocyk 18′, Konrad Gerega 90′, Piotr Mastalerz 90′.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Skra Częstochowa zremisowała na boisku w Łaziskach Górnych z tamtejszą Polonią 2:2. Mecz miał bardzo nerwowy przebieg i obfitował w żółte i czerwone kartki.

Wynik spotkania w 8 minucie otworzył Łukasz Mieszczak po błędzie w obronie Geregi. W 18 minucie czerwona kartkę ujrzał bramkach Polonii Bartosz Gocyk. W 22 minucie wyrównującą bramkę zdobył z rzutu wolnego Paweł Kowalczyk. W pierwszej połowie meczu Skra miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność.

Druga połowa to przewaga Skry ,ale bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rączki zdobywa dla Polonii Króliczek. Skra zdobywa szybko wyrównującą bramkę ale niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał bramki.
Ale co się odwlecze to nie uciecze i w zamieszaniu podbramkowym Kamil Sobala w 69 minucie doprowadza do remisu w meczu. Pod koniec meczu Marcin Chmiest znalazł się w doskonałej sytuacji bramkowej, ale z 5 metrów przenosi piłkę nad bramką.

Koniec meczu to zamieszanie pod bramką Polonii i dwie czerwone i żółta kartką dla zawodników Skry. Sędzia spotkania wyraźnie się pogubił i nie potrafił zapanować nad emocjami piłkarzy obu zespołów.

Moi zawodnicy zachowali się fatalnie. Nie można tego inaczej nazwać, jak głupotą. W końcówce meczu dostać dwie czerwone kartki to zupełny brak wyobraźni. Z całą pewnością odczujemy konsekwencje tego zajścia. Będziemy też musieli poszukać stopera – powiedział po meczu niezadowolony trener Skry Jan Woś