AZS Częstochowa poznał rywala w Pucharze Polski

27 grudnia o godz. 12.00 w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie par Pucharu Polski. Drużyny, które po I fazie rundy zasadniczej Plusligi zajęły miejsca 7-12 oraz dwie ekipy z I ligi, zagrają w VI rundzie rozgrywek.

AZS Częstochowa uplasował się na 10. lokacie i o 1/8 finału zawalczy z MKS-em Banimex Będzin. Jeśli osiągnie ten cel, zmierzy się ze zwycięzcą pary BBTS Bielsko-Biała – Transfer Bydgoszcz.

W razie awansu do najlepszej „ósemki” rywalizacji biało-zieloni zagrają z Asseco Resovią Rzeszów – drużyną z pierwszej „szóstki” Plusligi mającą zapewniony ćwierćfinał.

Turniej finałowy z udziałem ośmiu zespołów odbędzie się w dniach 13- 16 marca w Bydgoszczy. Trofeum będzie bronić ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w Częstochowie pokonała Asseco Resovię Rzeszów.