Fatalna passa Politechniki wreszcie przerwana

Po fatalnej serii dziewięciu porażek z rzędu koszykarze częstochowskiej KU AZS Politechniki po raz drugi wygrali na II-ligowych parkietach. Podopieczni Dariusza Szynkiela w ramach 11 kolejki spotkań pewnie 75:67 pokonali w Cieszynie tamtejszy MOSiR.

Mecz w Cieszynie dla częstochowskich koszykarzy niezwykle ważny, gdyż spotkanie to miało w końcu udowodnić, że walka Politechniki o utrzymanie będzie skuteczna. AZS rozpoczął je od razu bardzo dobrze i od pierwszej kwarty dominował na parkiecie. Gospodarze próbowali się zbliżać na jak najmniejszy dystans, w każdej kwarcie był co raz bliżej, ale z tak słabą globalną skutecznością w ataku nie mógli przeskoczyć bariery przewagi AZS-u, przez całe spotkanie było to co najmniej kliku punktów i tak zostało już do samego końca.

Najskuteczniejszy w drużynie AZS-u był po raz kolejny w tym sezonie Marcin Bluma (20 punktów), dobre wyniki punktowe zanotowali również Tomasz Nogalski, Michał Cieśla oraz Patryk Bielecki.

11 kolejka 2LM – 14.12.2013 godz. 17:00

KS MOSiR Cieszyn – KU AZS Politechnika Częstochowa 67:75 (13:24, 12:15, 23:15, 19:21)

Punkty dla PCz: Bielecki 13, Nogalski 8, Cieśla 15, Rynkiewicz 8, Bluma 20, Orlikowski 0 , Kozioł 3, Łaszewski 1, Dąbrowski 7.

relacja za: facebook KU AZS PCz