AZS awansował do 1/8 PP

Siatkarze AZS Częstochowa pokonali w Będzinie MKS Banimex 3:2 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Transferem Bydgoszcz.

Początek meczu był udany dla graczy trenera Marka Kardosa, którzy w wypełnionej po brzegi hali Łagisza prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Dobrze w mecz wszedł atakujący AZS Michał Kaczyński, który imponował skutecznością. Niestety, między przerwami technicznymi gospodarze odzyskali wigor i zaczęli wykorzystywać błędy częstochowian. Po asie serwisowym Michała Żuka prowadzili 13:9 i stopniowo powiększali przewagę. Nic dziwnego, że pierwszą partię wygrali zdecydowanie, bo 25:16.

Na szczęście Akademicy się nie poddali i w drugiej partii zagrali znacznie lepiej. Prowadzeni przez dobrze grającego Dawida Murka przez większą część partii mieli kilkupunktową przewagę. W końcówce gracze z Będzina doprowadzili jednak do remisu 22:22. Nie złamało to częstochowian, którzy do końca tej partii nie pozwolili już rywalom na zdobycie choćby jednego punktu.

Bardzo wyrównany był też set trzeci, który również rozstrzygnął się w samej końcówce. Wcześniej prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w ostatnich akcjach górę wzięło doświadczenie Murka i siła ataku Miłosza Hebdy.

Niestety, czwarty set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3:0, a na pierwszej przerwie technicznej MKS wygrywał 8:4. Częstochowianie wzięli się mocno do pracy i doprowadzili do remisu 8:8, a później, aż do stanu 20:20, prowadzili równy bój z podopiecznymi Damiana Dacewicza. W końcówce jednak gospodarze uciekli na trzy punkty, a później dołożyli jeszcze dwa i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii na początku inicjatywa należała do będzinian, niesionych dopingiem kibiców. Ale po asie Michała Kamińskiego sytuacja się odwróciła, bo to częstochowski zespół wyszedł na prowadzenie (6:5). A w końcówce pewnie dowiózł zwycięstwo i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Mecz zakończył as serwisowy Dawida Murka.

MKS Banimex Będzin – AZS Częstochowa 2:3 (25:16, 22:25, 22:25, 25:20, 10:15)

MKS Banimex: Stelmach, Hunek, Żuk, Gaca, Wójtowicz, Tomczyk, Mierzejewski (libero) oraz Warda, Król.

AZS: Buczek, Murek, Marcyniak, Kaczyński, Hebda, Vesely, Piechocki (libero) oraz Bik (libero), Kaźmierczak, Kamiński, Bednorz.

źródło: azsczestochowa.pl