AZS rozbity we własnej hali [ZDJĘCIA]

Nie udało się odnieść trzeciego z rzędu a drugiego na parkietach PlusLigi zwycięstwa siatkarzom częstochowskiego AZS-u w bieżącym roku. Akademicy po słabym w ich wykonaniu spotkaniu w sobotę gładko ulegli we własnej hali Lotos Treflowi Gdańsk 0:3, co sprawiło że oddalili się znacząco od awansu do „najlepszej ósemki” ligi.

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Justyny Jaworkskiej

Spotkanie od początku potoczyło się po myśli przyjezdnych którzy dzięki dobrzej grze blokiem w wykonaniu Bartosza Gawryszewskiego oraz świetnej grze w ataku Jakuba Jarosza, na obie przerwy techniczne schodzili prowadząc (4:8, 11:16). Po drugiej przerwie AZS ruszył do odrabiania i zdołał zbliżyć się do gdańszczan na 2 punkty (14:16), Potem do głosu ponownie doszli podopieczni Radosława Panasa którzy ostatecznie wygrali inauguracyjną partię do 17.

Poirytowani częstochowianie drugą odsłonę rozpoczęli bardzo dobrze i na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:4. Mnożące się jednak błędy własne i seria skutecznych bloków przyjezdnych sprawiły że rywale odrobili straty i wyszli na 8:9. W miejsce Michała Kaczyńskiego trener akademików desygnuje do gry Michała Kamińskiego. Gra od tego momentu toczyła się punkt za punkt, ale po bloku na Michale Kamińskim, AZS na drugą przerwę schodzi przegrywając 2 punktami (14:16). W końcówce seta goście nie oddają już inicjatywy i ponownie wygrywają do 17.

Trzecia partia rozpoczęła się dla akademików serią trudnych serwisów Macieja Zajdera która sprawiła że Lotos wyszedł na prowadzenie 0:5. Dzięki dobrym atakom Dawida Murka częstochowianie zniwelowali straty do 3 punktów (5:8). Po przerwie technicznej ponownie do głosu doszli podopieczni Radosława Panasa (6:11). Pomimo 5-punktowej straty, częstochowianie nie poddawali się. Po skutecznym bloku na Jakubie Jaroszu ponownie zbliżyli się do gdańszczan na 2 punkty (12:14). Potem jednak skuteczna zagrywka Grzegorza Łomacza i Jakuba Jarosza która sprawiła dużo problemów częstochowianom, przechyliła w trzeciej odsłonie szalę zwycięstwa ponownie na stronę Lotosu i co dało im w konsekwencji pewne i zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu.