Bez wzmocnień Strażacy ulegają w Kielcach

Noworoczny falstart na parkietach Młodej Ligi zanotował zespół Centralnej Szkoły PSP AZS-u. Młodzi częstochowianie bez wzmocnień z zespołu AZS-u przegrali w Kielcach z Politechniką Świętokrzyską Effectorem Kielce gładko 0:3.

Częstochowianie sobotnie spotkanie w Kielcach rozpoczęli w mocno okrojonym składzie. Na wyjazdowe spotkanie udało się tylko dziewięciu zawodników. „Strażacy” bardzo słabo rozpoczęli pierwszą partię spotkania. Podopieczni Jacka Gawrońskiego mieli spore problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, co przełożyło się na wyniki na przerwach technicznych (5:8) i (10:16). Biało-zielonym tak wysokiej starty punktowej nie udało się już odrobić. Premierową odsłonę meczu przegrali do 15.

Drugi set był najbardziej wyrównany. Zawodnicy CS PSP AZS-u praktycznie przez całą partię grali punkt za punkt (7:8, 14:16). Kluczem do dobrej gry była przede wszystkim mocniejsza zagrywka, a także mała ilość błędów własnych. Jednak w końcówce granej na przewagi więcej spokoju zachowali kielczanie, którzy rozstrzygnęli losy tego seta na swoją korzyść (27:25).

Na początku trzeciej partii po zawodnikach z Częstochowy widać było, że „zeszło” z nich trochę powietrze po porażce we wcześniejszej partii. Na przerwach technicznych przegrywali (5:8) i (11:16). „Strażacy” starali się zniwelować różnicę punktową, ale podopieczni Mateusza Grabdy nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa za trzy punkty. Trzeci i zarazem ostatni set zakończył się wynikiem (25:20) dla drużyny z Kielc.

14 kolejka ML- 04.01.2014:

AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce – CS PSP AZS Częstochowa 3:0 (25:15, 27:25, 25:20) (pierwszy mecz 3:2)

AZS Politechnika Świętokrzyska Effector: Wilczyński (5), Plutka (14), Lisowski (7), Orczyk (10), Wacek (5), Wolański (5), Tajer (libero) oraz Moś (3), Pobocha, Sokołowski.

CS PSP AZS Częstochowa: Bereza, Miarka (13), Gałkowski (2), Zygmunt (8), Wawrzyniak (4), Matuszczyk (7), Hyjek (libero) oraz Gałązka (4), Jędraszek (1).

MVP spotkania: Mateusz Plutka (AZS Politechnika Świętokrzyska Effector).

Relacja i wynik za: azsczestochowa.pl