Dwa medale kolarzy Kolejarza Jury

Zawodnicy częstochowskiego klubu BDC Kolejarz Jura zdobyli dwa medale Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w sobotę i niedzielę (11 i 12 stycznia) w Bieganowie.

Brąz w kategorii junior młodszy wywalczył Bartosz Świerblewski. Trasę pokonał w czasie 30 minut i 30 sekund. Do zwycięzcy Tomasza Rzeszutka z Baszty Bytów stracił 39 sekund, a do wicemistrza Dawida Łączkiewicza z Koźminianki Koźminek 16 sekund.

Srebro w elicie kobiet wywalczyła Martyna Klekot. Również w tym wyścigu konkurencja była silna. Klekot do końca walczyła o złoty medal, ostatecznie pokonała ją Paula Gorycka. Nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal ze stratą 18 sekund do mistrzyni Polski, wyprzedzając Magdalenę Hałajczak.