Pogrom Skry Częstochowa w Opolu

Podopieczni Jana Wosia rozegrali pierwszą grę kontrolną w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem skrzaków była drugoligowa Odra Opole. Niestety częstochowianie przegrali aż 0:5.

Odra Opole 5 : 0 Skra Częstochowa
Do przerwy: 2:0
Sędzia:
Tomasz Wąsiak/ Karolina Radzik-Johan z Opola

28′ Sebastian Deja
40′ Piotr Bondziul
58′ Marcin Kocur
72′ Dawid Wolny
74′ Dawid Wolny

Odra:
Primel (46. Krakowiak) – Żmija (46. Nakrosius), Michniewicz, Udarević (46. Copik), Pichna (75. Kowalczyk) – Nowosielski (46. Cieluch), Wawrzyniak (46. Glanowski), Deja (46. Giel), Duda (65. Krawiec) – Bondziul (46. Bętkowski), Kocur (65. Wolny)
Odpoczywali: Skrzypczak, Krysian.
Trener: Petr Nemec

Skra:
Widawski – Gerega, Drzymont, Steuer, Kowalski – Bik, Sobala, Zawadzki, Musiał – Skwarczyński, Chmiest
Grali ponadto: Woszczyna, Polak, Ganczarczyk K., Piwiński, Semeniuk, Kowalczyk, Woldan
Trener: Jan Woś

Relacja ze spotkania wg strony Odry Opole:

Dwa pierwsze gole zdobyła dla naszych barw dwójka Piotr Bondziul – Sebastian Deja, którzy obsługiwali się nawzajem w 28 i 40 minucie. Bondziul, tuż przed gwizdkiem na przerwę mógł pokusić się o drugiego swojego gola ale fatalnie spudłował po akcji Macieja Michniewicza z Marcinem Kocurem.

W tej części gry goście trzykrotnie dochodzili do dobrych sytuacji strzeleckich ale na posterunku był Damian Primel. Po zmianie stron dominacja naszej jedenastki nie podlegała dyskusji. W 58 minucie w narożniku pola karnego znalazła się Mateusz Cieluch, który idealnie obsłużył Kocura. Nasz napastnik z lewej nogi pokonał z bliska Adriana Woszczynę.

Rywali dobił dwukrotnie wprowadzony w 65 minucie Dawid Wolny, który trafiał celnie po asystach Michała Glanowskiego i Pawła Giela.