Porażka Rakowa w Kleszczowie [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu towarzyskim podczas zimowej przerwy drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka uległa w Kleszczowie kieleckiej Koronie, 1:4.

Raków Częstochowa – Korona Kielce foto Krzysztof Bolkowski

Jedynego gola dla Rakowa zdobył w 31 minucie, Adrian Świerk. Tak wysoka porażka jednak nie odzwierciedla tego co działo się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ośrodku „Solpark” w Kleszczowie. Częstochowianie na tle dwunastej drużyny T-Mobile Ekstraklasy zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Trener Jerzy Brzęczek w dzisiejszym spotkaniu wystawił dwie jedenastki.

Sztab szkoleniowy testował dwóch Brazylijczyków, którzy starają się o angaż w częstochowskim zespole : Diogo i Mateusa a także Tomasza Pełkę z Naprzodu Ostrowy. Na tle bardzo doświadczonego rywala wypadli Oni dobrze.

W kieleckiej drużynie całą drugą połowę rozegrał były zawodnik klubu z Limanowskiego – Artur Lenartowski, który przez hiszpańskiego szkoleniowca Korony, Juan José Rojo Martína jest przymierzany na pozycję stopera.

Spotkanie z wysokości trybun obserwował skaut warszawskiej Legii : Tomasz Kiełbowicz. Kolejny mecz towarzyski drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w środę, 22 stycznia br. Na swoim stadionie podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z KGHM Zagłębiem Lubin. Spotkanie najprawdopodobniej rozpocznie się w godzinach popołudniowych.

4:1: Gołębiewski 85′

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Kiełb (40′ – faul), Golański (45′ – faul), Kiercz (48′ – faul) – Strzelecki (70′ – faul). Widzów: 30.

MKS Korona Kielce: (I połowa): 1. Zbigniew Małkowski – 44. Paweł Golański, 14. Radek Dejmek, 17. Pavol Staňo, 2. Kamil Sylwestrzak, 25. Jacek Kiełb, 23. Vanja Marković, 8. Vlastimir Jovanović, 5. Serhij Pyłypczuk – 19. Przemysław Trytko, 20. Maciej Korzym. (II połowa): 90. Wojciech Małecki – 4. Piotr Malarczyk, 13. Krzysztof Kiercz, 16. Artur Lenartowski, 7. Damian Ałdaś – 21. Marcin Trojanowski, 3. Maciej Załęcki, 10. Michał Janota, 18. Marcin Cebula – 11. Daniel Gołębiewski, 58. Karol Angielski (70, 9. Siergiej Chiżniczenko).

Trener: Juan José Rojo Martín.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa): Mariusz Stępień – Tomasz Pełka, Sławomir Ogłaza, Łukasz Góra, Przemysław Mońka – Kamil Witczyk, Diogo, Adrian Świerk, Łukasz Kowalczyk, Vitinho – Adrian Świerk. (II połowa): Mateusz Kos – Karol Krajza, Bartosz Soczyński, Łukasz Kominiak, Radosław Strzelecki – Krzysztof Napora, Damian Lenkiewicz, Łukasz Kmieć, Robert Brzęczek, Łukasz Buczkowski – Mateus.

Trener: Jerzy Brzęczek.

Powiedzieli dla Częstochowskiego Portalu Sportowego:

Maciej Korzym (Korona Kielce): Jesteśmy na zgrupowaniu w Kleszczowie, jest to dla nas ciężki okres bo różniący się od letniego tym, że ten czas jest dłuższy. Pracuje solidnie i na koniec obozu rozegraliśmy sparing z Rakowem Częstochowa. Jutro natomiast gramy również w Kleszczowie z Pogonią Siedlce. Dzisiaj szybko strzeliliśmy dwie bramki.

Drużynie z Częstochowy udało się strzelić jednego gola. Ten sparing potraktowaliśmy jako taki mocny trening i myślę, że spełniliśmy oczekiwania trenera jak i swoje. Jutro wracamy do Kielc i będziemy się szykować na kolejne zgrupowanie, tym razem do Hiszpanii. Uważam, że Raków na naszym tle zaprezentował się bardzo solidnie. Wiadomo, że jest między nami różnica dwóch klas rozgrywkowych. Wydaję mi się, że obie strony powinny być zadowolone z tego meczu towarzyskiego.

Paweł Golański ( zawodnik Korony Kielce): Na początku meczu zrealizowaliśmy założenia trenera aby strzelić szybko bramkę. Udało nam się strzelić dwa gole. Później popełniliśmy prostą stratę i błąd w ustawieniu co wykorzystali piłkarze Rakowa zdobywając gola. Mecz dla nas bardzo ważny, jesteśmy na pierwszym zgrupowaniu, gdzie mamy ciężko pracować.

Moim zdaniem Raków jest bardzo ciekawym zespołem. Po rozmowie z jednym zawodników udało mi się dowiedzieć, że w drużynie będą testowani kolejni piłkarze. Częstochowianie na naszym tle zaprezentowali się dobrze i stwarzali sobie sytuacje. W Rakowie występuje sporo zawodników, którzy mają wysokie umiejętności. Uważam, że ta drużyna ma duże szanse na powalczenie w drugiej lidze.