Srebro Świerblewskiego i Klekot w przełajowym PP

W Żaganiu w minioną niedzielę (19 stycznia) rozegrano finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Trasa do przebycia wynosiła ok. 2500m i prowadziła ścieżkami i duktami parkowymi dookoła Pałacu Książęcego, w bardzo malowniczym i widowiskowym terenie, z wykorzystaniem naturalnych i sztucznych przeszkód terenowych.

Trzecie miejsce w kategorii Junior młodszy w tych zawodach wywalczył Bartek Świerblewski z BDC Kolejarz-Jura Częstochowa który uplasował się za Dawidem Łączkiewiczem i Tomaszem Rzeszutkiem. Do tryumfatora z ekipy UKS KOŻMINIANKA Kożminek, Świerblewski stracił tylko 28 sekund.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski utrzymał on jednak drugie miejsce, z kolei w klasyfikacji Chalenge PZKol uplasował się na 3. pozycji.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajęła także nieobecna w finałowej rozgrywce w Żaganiu (przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji), Martyna Klekot.

Oprócz zawodników Kolejarza Jury. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciej Borkowski z MGLKS Olimpijczyka Szczekociny który zwyciężył w klasyfikacji generalnej w kategorii Młodzik.

Wśród młodziczek na 10 pozycji sklasyfikowana została Magdalena Purgal.

info za: kolarstwo.s24.pl