„Trzynastka” szczęśliwa dla AZS-u

Pierwsze zwycięstwo w nowym roku, odnieśli w sobotę na wyjeździe siatkarze częstochowskiego AZS-u. W 13. kolejce PlusLigi akademicy z pokonali w meczu wyjazdowym Effector Kielce. Cały pojedynek kończąc w trzech odsłonach. Najlepszym graczem spotkania uznano przyjmującego Dawida Murka.

W pierwszej partii zespoły toczyły bardzo wyrównany bój, a AZS prowadził tylko na samym początku. Wreszcie przed drugą przerwą techniczną najpierw kapitalnie zaatakował Dawid Murek, a po chwili częstochowski blok dał dwupunktową przewagę. W końcówce kielczanie pogubili się w dwóch akcjach, przewaga AZS wzrosła do trzech punktów i cały inauguracyjny set kończy się ich wygraną do 21.

Drugą partię zespół Marka Kardosa również zaczął bardzo dobrze i po ataku Michała Kaczyńskiego prowadził 7:3. Potem akademicy grali już swoje a ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona, a kielczanie najbliżej AZS byli po asie serwisowym wprowadzonego na boisko Piotra Orczyka (17:20). Widać było, że gracze Effectora nie spodziewali się takiego obrotu sprawy, bo z każdą piłką grali coraz bardziej nerwowo. A spokojni częstochowianie to wykorzystywali. I mogli cieszyć się z wygranej do 18.

W ostatniej trzeciej partii częstochowianie udowodnili że w sobotnim starciu w Kielcach są zespołem zdecydowanie lepszym od Effectora, a porażka w czwartej kolejce w Hali Sportowej Częstochowa była raczej dziełem przypadku. Już na pierwszej przerwie technicznej, bo bloku na Argentyńczyku Bruno Romanuttim zespół AZS prowadził 8:5 i stopniowo powiększał przewagę wygrywając m.in. 10:6, 13:7, czy 16:9. Znakomicie grali obaj środkowi – Mariusz Marcyniak i Jakub Vesely – a na przyjęciu królował Dawid Murek, choć także statystyki Miłosza Hebdy i Kacpra Piechockiego były bardzo dobre. W końcówce tej partii akademicy wręcz zdeklasowali rywali, wygrywając 25:16!.