Wysoka porażka Politechniki w Gliwicach

Nie było niespodzianki w sobotnim spotkaniu na koszykarskim II-ligowym parkiecie w Gliwicach. Zespół KU AZS Politechniki Częstochowa chociaż nie był faworytem w starciu z wiceliderem II ligi grupy B i porażka z GTK Fluor była z góry zakładana. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że podopieczni Dariusza Szynkiela przegrają to spotkanie aż 52 punktami!

Częstochowianie tylko w pierwszej kwarcie nawiązywali wyrównaną walkę z miejscowymi. W kolejnych kwartach miejscowi wyraźnie już dominowali.

15 kolejka 2LM – 18.01.2014 godz.18:00
GTK Fluor Gliwice – KU AZS Politechnika Częstochowa 98:46 (27:23, 24:9, 23:8, 24:6)

Punkty dla PCz: Saran 17, Bielecki 0, Sztajner 6, Orlikowski 2, Nogalski 2, Kozioł 0, Cieśla 5, Łaszewski 4, Rynkiewicz 4, Dąbrowski 6.