Bez niespodzianki w starciu z Resovią

Nie było niespodzianki w 18 kolejce PlusLigi. Siatkarze AZS Częstochowa przegrali w Rzeszowie z aktualnymi Mistrzami Polski, Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Akademicy jedynie w pierwszej i trzeciej partii mieli duże szanse na wygraną, ale niestety jej nie wykorzystali i bez punktów wracają ze stolicy Podkarpacia.

W inauguracyjnej partii częstochowianie prowadzili 23:20. Niestet, gospodarze zdobyli chwilę potem punkt. Z kolei as serwisowy Jochena Schoepsa, zniwelował straty. Moment później na tablicy wyników był już remis po 23, bo w taśmę zaatakował Dawid Murek. Wprawdzie częstochowianie mieli jeszcze piłkę setową, ale Olieg Achrem znów zapewnił remis, a po chwili zagrał asa serwisowego. Częstochowianie obronili się jeszcze atakiem Michała Kaczyńskiego, ale dwa kolejne punkty padły łupem Piotra Nowakowskiego i Paula Lotmana.

Drugiego seta podopieczni Marka Kardosa zaczęli fatalnie, Popełniali masę błędów i oddawał Resovii punkty za darmo. Już na pierwszej przerwie technicznej było 8:5, a na drugiej – 16:9. Wygrana 25:16 nie pozostawia złudzeń.

W trzeciej partii częstochowianie znów zaczęli walczyć i stawiać się miejscowym. Na początku po ataku z piłki przechodzącej Miłosza Hebdy wygrywali 3:1, a później, choć częściej prowadzili rywale, nie pozwalali im uciec. Fani rzeszowskiej drużyny pewnie myśleli, że emocje skończyły się, gdy serwis zmarnował Jakub Vesely i było 20:17, ale za moment punkt zdobył Hebda, a Achrem został zablokowany i było tylko 20:19. Zdenerwowany trener Resovii poprosił o czas, bo zdawał sobie sprawę, że mecz może się wydłużyć. Jego drużyna znów uciekła częstochowianom, doprowadzając do wyniku 24:21, ale AZS się nie poddawał. Atak Murka i aut Achrema sprawił, że Andrzej Kowal znów poprosił o przerwę. Niestety, w kolejnej akcji, choć AZS miał piłkę w górze, rzeszowianie zablokowali Michała Kaczyńskiego i po raz drugi w tym meczu wygrali seta do 23.