Lider za mocny dla Strażaków

W zaległym meczu 17. kolejki Młodej Ligi, siatkarze Centralnej Szkoły PSP AZS Częstochowa przegrali u siebie z liderującym SMS-em PZPS Spała 1:3.

W meczu przeciwko drużynie ze Spały zagrali zawodnicy na co dzień grający w drużynie AZS-u na parkietach PlusLidze. Początkowo to oni dyktowali warunki gry. Świetnie w ataku spisywał się Michał Kaczyński i Bartosz Bednorz. Akademicy na przerwach technicznych prowadzili odpowiednio (8:5) i (16:12). Z kolei przeciwnicy mieli spore problemy ze skończeniem ataku w pierwszym tempie. Co prawda w końcówce udało im się zniwelować stratę punktową do jednego oczka (21:20), dzięki pewnym atakom Aleksandra Śliwki. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Najpierw skutecznie z lewego skrzydła zaatakował Bednorz, a chwilę później Kaczyński posłał na stronę rywali asa serwisowego (25:22).

Druga partia była bardziej wyrównana. Do pierwszej przerwy technicznej obie drużyny grały punkt za punkt. Po wznowieniu gry podopieczni Jacka Nawrockiego, dzięki dobrej grze blokiem zdołali odskoczyć na cztery oczka (15:11). Grę przeciwników na siatce bardzo dobrze czytał Paweł Gryc. Goście do końca tego seta utrzymali koncentrację i zwyciężyli do 18. Biało-zieloni w tym fragmencie gry popełnili wiele błędów własnych przede wszystkim w ataku.

W trzecim secie oba zespoły aż do drugiej przerwy technicznej grały punkt za punkt. Na przerwach technicznych nieznaczne jednopunktowe prowadzenie obejmowali zawodnicy ze Spały. W ataku po stronie gości świetnie spisywał się Śliwka, Gryc i Szymura. W szeregach AZS-u z kolei Bednorz, Zygmunt i Piechocki. Końcówka tej odsłony spotkania była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył SMS PZPS Spała. W ostatniej akcji dobrym atakiem z lewego skrzydła popisał się Gryc.

Partia numer cztery lepiej rozpoczęła się dla gości. Dobre zagrywki Śliwki dały im na przerwach prowadzenie (8:7) i (16:12). Podopieczni Jacka Gawrońskiego mieli spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, a co za tym szło z wyprowadzeniem skutecznego ataku. W końcowej fazie tej partii siatkarze z Częstochowy zdołali zniwelować stratę punktową do dwóch oczek (21:23).W tym fragmencie gry na boisku dobrze spisywał się Bednorz. Niestety atak z prawego skrzydła Śliwki, a chwilę później blok Gryca na Matuszczyku przekreśliły szanse Strażaków na wydłużenie rywalizacji. Czwarty set, a zarazem ostatni zakończył się wynikiem (21:25) dla SMS-u PZPS Spała.

17 kolejka ML- 03.01.2014:
Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa – SMS PZPS Spała 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 21:25)

CS PSP AZS: Bednorz (22), Marcyniak (7), Kaczyński (18), Zygmunt (7), Buczek, Piechocki (6), Bik (libero) oraz Matuszczyk (3);

SMS Spała: Gryc (14), Zwiech, Bieńkowski (1), Śliwka (26), Szymura (14), Kochanowski (7), Zabłocki (libero) oraz Fornal, Komenda.

MVP: Aleksander Śliwka (SMS PZPS Spała)

info: azsczestochowa.pl