Metamorfoza i zwycięstwo nad czwartoligowcem [ZDJĘCIA]

Sarmacja Będzin, czwarta drużyna śląskiej czwartej ligi była rywalem MKS-u w kolejnym meczu sparingowym. Niespodziewanie na bocznej sztucznej płycie boiska Sarmacji, zwycięstwo odnieśli zawodnicy trenera Dziółki. Zwycięstwo odniesione w dobrym stylu, co warto podkreślić.

Fotorelacja ze spotkania

Znakomite warunki do gry sprzyjały szybkiej i technicznej grze. Początek spotkania to całkowita dominacja będzinian. Gra z pierwszej piłki i ataki raz z jednej raz z drugiej strony boiska cieszyły oko, bowiem kunszt piłkarski naszego przeciwnika był wart uznania. W 15 minucie spotkania gospodarze udokumentowali swoją przewagę zdobywając gola po rzucie rożnym. Po zdobyciu bramki nadal to piłkarze Sarmacji mieli inicjatywę a myszkowianie ograniczali się do sporadycznych akcji zaczepnych.
Niespodziewanie w 30 minucie spotkania nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcami czwartoligowca wykorzystał Daniel Sroślak i wprowadzając piłkę do bramki wyrównał wynik spotkania. Po tym trafieniu myszkowanie śmielej rozgrywali piłkę a przeciwnicy stracili nieco animusz. W 37 minucie prostopadłe zagranie ze środka pola wyprowadziło Daniela Sroślaka na pozycję sam na sam z bramkarzem Sarmacji i już po chwili MKS prowadził 2:1.

W drugiej połowie Sarmacja nie była już tak groźna i tylko sporadycznie drużyny stwarzały zagrożenie podbramkowe. Po 90 minutach MKS wygrał w Będzinie z silną Sarmacją 2:1.

Niestety w tym meczu nie zagrali Robert Szczepaniak, Daniel Ruciński, Kamil Pysno, Mateusz Gawroński, Konrad Wieczorek i Przemysław Piątkowski więc tym bardziej dobra gra i zwycięstwo bardzo cieszy. Myszkowianie wyglądali dobrze fizycznie co stanowiło istotną różnicę w porównaniu z poniedziałkowym przegranym meczem z Przemszą Siewierz.

Co ciekawe trzecie i czwarte trafienie w okresie przygotowawczym zaliczył Daniel Sroślak, tym samym autor wszystkich trafień dla MKS-u w meczach sparingowych. Wolne dostał nasz podstawowy w ostatnim czasie bramkarz Bartłomiej Gęsikowski a szansę na pełne 90 minut dostał Michał Bruś, który zaliczył dużo dobrych występów w MKS-ie jeszcze w trzeciej lidze.

Sarmacja Będzin – MKS Myszków 1:2 (1:2)

Bramki MKS: Sroślak x 2

Skład MKS: Bruś – Filipowicz, Dzióka, Błaszczyk – Wrona, Krawczyk, Napora, Nowakowski, Korbel – Rados, Sroślak
Grali też: Gradek, Ulanicki, Greń, Lewicki, zawodnik testowany