Porażka Skry Częstochowa z GKS Katowice [WYPOWIEDZI]

W spotkaniu kontrolnym na stadionie przy ulicy Loretańskiej zespół Skry Częstochowa przegrał z trzecią drużyną pierwszej ligi GKS Katowice 1:3. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala był to sparing kończący zgrupowanie w Gutowie Małym. Mecz z trybun obserwowali władze klubu z Katowic na czele z prezesem Wojciechem Cyganem. Byli obecni również legenda klubu z ulicy Bukowej Jan Furtok oraz Janusz Bodzioch, który w przeszłości reprezentował barwy Rakowa Częstochowa.

Mecz kontrolny rozpoczął się minimalnie wcześniej niż był planowany, oba zespoły zagrały bardzo dobry mecz w początkowej fazie sparingu. Szybkie tempo jak na mecz sparingowy i ładne bramki to rzeczy, które na pewno podobały się garstce kibiców, którzy zdecydowali się spędzić popołudnie na Lorecie.

W 16 minucie zawodnik Skry faulował w polu karnym piłkarza GKS Katowice. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Sławomir Duda pokonując Roberta Widawskiego. Cztery minuty później po rozegraniu rzutu wolnego pięknym strzałem Marcin Chmiest wyrównał stan pojedynku na 1:1. Mimo że w 30 minucie meczu Grzegorz Goncerz podwyższył rezultat sparingu na 1:2 to śmiało można pochwalić za pierwszą połowę meczu gospodarzy za bardzo dobre fragmenty spotkania. Wraz z upływem drugiej części meczu zaznaczyła się przewaga Katowiczan, którzy w 70 minucie udokumentowali trzecim trafieniem, którego autorem był Kamil Cholerzyński.

Jesteśmy zadowoleni z sparingu, po raz kolejny podczas tego okresu przygotowań udało nam się zagrać mecz z dobrą drużyną. W pierwszej połowie meczu nie wyglądało to źle, natomiast w drugiej odsłonie meczu kontrolnego zaznaczyła się dominacja Katowiczan – powiedział nam szkoleniowiec Skry Jan Woś.

W spotkaniu nie zagrał z powodu kontuzji Marcin Drzymont, z kolei Dariusz Zawadzki zagrał dzisiaj tylko 30 minut bo ostatnio zmagał się z urazem – dodał Jan Woś.

W barwach Skry Częstochowa zagrał zawodnik testowany Krzysztof Krzykawski, który zaprezentował się bardzo poprawnie. Krzykawski urodził się 23 marca 1995 roku. W przeszłości grał w młodzieżowych drużynach Polonii Bytom oraz Ruchu Radzionków, a ostatnio występujący jako ofensywny pomocnik lub napastnik piłkarz reprezentował Stadion Śląski Chorzów. Podczas tego okresu przygotowawczego był testowany przez Zagłębie Sosnowiec.

– Zawodnik, który był testowany przez nas dzisiaj wypadł dobrze. Będziemy się starali pozyskać tego zawodnika – mówił trener Skry Częstochowa Jan Woś spytany przez nas po meczu o ocenę tego piłkarza, który dodał że od wczoraj w klubie na treningach przebywają piłkarze z Holandii, którzy dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności w najbliższych dniach.

Myślę że nie odstawaliśmy od rywala, możemy być dobrej myśli przed rozgrywkami ligowymi. Plan mamy tylko jeden, wiemy co mamy robić – mówił nam Mateusz Szałek.

Z każdą minutą nasza dojrzałość była widoczna w tym meczu, zespół Skry ma bardzo dobrą pozycję wyjściową żeby walczyć o awans – chwalił trener gości Kazimierz Moskal

W piątek 28 lutego o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Loretańskiej zespół Skry Częstochowa zmierzy się w kolejnym meczu kontrolnym, rywalem będą rezerwy Górnika Zabrze.

26.02.2013, godzina 16.20, Częstochowa (Arena Stolzle, ul. Loretańska).

Skra Częstochowa – GKS Katowice 1:3 (1:2)

0:1 Sławomir Duda 16` (rzut karny)
1:1 Marcin Chmiest 20`
1:2 Grzegorz Goncerz 30`
1:3 Kamil Cholerzyński 70`

Sędziował: Robert Kowalczyk (WS Częstochowa). Widzów:80.

Skra Częstochowa: Robert Widawski (46` Adrian Woszczyna), Marcin Kowalski (46` Konrad Gerega), Mateusz Szałek, Mateusz Woldan (80` Mariusz Sobala), Paweł Kowalczyk, Kamil Sobala (46` Bartłomiej Rorat, 70` Rafał Skwarczyński), Mariusz Sobala (46` Piotr Mastalerz), Sławomir Piwiński (61` Dariusz Zawadzki), Krzysztof Krzykawski (61` Bartosz Semeniuk), Paweł Polak (46` Adrian Musiał), Marcin Chmiest.

Trener: Jan Woś

GKS Katowice: Rafał Dobroliński (85` Bartosz Kucharski) – Alan Czerwiński, Mateusz Kamińsk (32` Dominik Sadzawicki), Radosław Sylwestrzak, Bartłomiej Chwalibogowski – Tomasz Wróbel (62` Aleksander Januszkiewicz), Sławomir Duda, Rafał Figiel (62` Kamil Cholerzyński), Grzegorz Goncerz (62` Paweł Szołtys), Krzysztof Wołkowicz (62` Dominik Cieszyński)- Michał Zieliński.