Strażacy rozbici w Gdańsku

Siatkarze Centralnej Szkoły PSP AZS Częstochowa przegrali w Gdańsku z LOTOS-em Treflem 0:3 w meczu 18. kolejki Młodej Ligi. Tym samym czestochowianom nie udało się zrewanżować za wcześniejszą porażkę 2:3.

W Hali 100-lecia, emocji nie było praktycznie żadnych. Podopieczni trenera Jacka Gawrońskiego zjechali na Wybrzeże wypoczęci – w ostatnim tygodniu pauzowali, trenując w Częstochowie.

Częstochowianie źle rozpoczęli pierwszą partię spotkania. Na przerwach technicznych przegrywali odpowiednio (5:8) i (11:16). Taka różnica punktowa była wynikiem słabego przyjęcia. Gdańszczanie bowiem na zagrywce nie mieli sobie równych. W tym secie dzięki dobremu serwisowi zdobyli aż 7 punktów, z czego 3 – Bartłomiej Kluth, a dwa – Bartosz Pietruczuk. Biało-zieloni popełnili w tej odsłonie dziewięć błędów własnych. W konsekwencji przegrali premierową partię (15:25).

Drugi set był bardziej wyrównany. Zawodnicy z Częstochowy starali się dotrzymywać kroku gospodarzom. Do drugiej przerwy toczyli w miarę równą grę (16:13). Na słowa pochwały zasługuje Michał Gałkowski, który był najlepszym zawodnikiem częstochowskiego teamu. Po wznowieniu gry AZS Częstochowa zaczął popełniać proste błędy, co oczywiście wykorzystali podopieczni Edwarda Pawluna, którzy rozstrzygnęli tego seta na swoją korzyść (25:18).

Trzeci set można określić mianem siatkarskiego nokautu. Częstochowianie zostali całkowicie rozbici przez drużynę z Trójmiasta, która dominowała na parkiecie w każdym elemencie rzemiosła siatkarskiego. Podopieczni Jacka Gawrońskiego nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie świetnie dysponowanych przeciwników. Partia trzecia zakończyła się wynikiem (25:11) dla gospodarzy, którzy tym samym dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

Już za dwa dni, przed własną publicznością Akademicy z Częstochowy podejmą ekipę ze Spały w zaległym meczu 17. kolejki.