Trzecie sparingowe zwycięstwo rezerw Skry Częstochowa

W rozegranym w niedzielę na STO Arenie meczu kontrolnym Skra II pokonała szósty zespół częstochowskiej klasy okręgowej Lotnik Kościelec 3 – 1. Podopieczni trenera Sedzielewskiego w pierwszych 45 minutach udowodnili, iż są poważne przesłanki świadczące iż powinni grać w następnym sezonie w wyższej lidze.

Zaplecze naszego pierwszego zespołu rozegrało dobre spotkanie. Szczególnie pierwsza połowa mogła się podobać. Skra grała niemal koncertowo. Szybkie składne, kombinacyjne akcje przyniosły efekt w postaci trzech goli. Dwa z nich to celne trafienia Adriana Bodanko jeszcze zawodnika Kimicica Kruszyna, który przebywa na testach w naszym zespole. Adrian bardzo dobrze wkomponował się w zespół i pierwsze trafienie uzyskał po dobrym podaniu Bartłomieja Rorata. Przy drugim golu Bodanko dobijał strzał oddany przewrotką przez Pawła Nowaka.

Trzeci gol to zasługa Krystiana Koniecznego, który minął defensywę rywala i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. „Jedenastkę” na gola skutecznie zamienił Skoczylas.

W drugiej połowie Lotnik zagrał lepiej. Zawodnicy trenera Chobota wykazali więcej zaangażowania i walki a spotkanie się wyrównało. Honorowe trafienie zawodnicy z Kościelca uzyskali po strzale z dystansu i błędzie Konrada Kiepury.

KS Skra:
P. Woldan (46’ K. Kiepura) – M. Krawczyk (46’ A. Błaszkiewicz), K. Nagłowski, M. Dąbrowski, M. Tarnowski (60’ zawodnik testowany) – K. Skoczylas, B. Rorat (60’ zawodnik testowany), D. Kasprzak (46’ M. Kowalik), K. Konieczny – P. Nowak, A. Bodanka