Victoria Częstochowa wygrywa III Turniej o Puchar Wójta Gminy Mstów

W sobotę w hali sportowej przy Zespole Szkół w Mstowie odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mstów w kategorii Trampkarze. Imprezę zorganizował klub LKS „Warta” Mstów. Zawody wygrała Victoria Częstochowa. Młodzi piłkarze Warty zaprezentowali się nieźle na tle pozostałych drużyn, zajmując III miejsce

Turniej otworzyli: Prezes ds.sportowych LKS „Warta” Mstów Tomasz Gęsiarz oraz Wójt Gminy Mstów, Adam Jakubczak.

W sportowej rywalizacji wystąpiło 5 drużyn (kategoria TRAMPKARZ, roczniki: 1999 i młodsi), które grały systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna w całych zawodach okazała się „Victoria” Częstochowa, która wygrała wszystkie swoje mecze.

Walka o drugie miejsce trwała do ostatnich sekund turnieju – „Warcie” Mstów wystarczał remis z „Polonią/Unią” Widzów w ostatnim meczu, jednak w końcówce spotkania tracimy bramkę na 0:1 i to pozwala wskoczyć na drugi stopień podium drużynie „Beniaminka” Częstochowa. Naszym zawodnikom przypada ostatecznie III miejsce w zawodach.

Puchary dla wszystkich drużyn oraz statuetki za osiągnięcia indywidualne wręczali:

– Prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Bugaj.
– Prezes ds.sportowych LKS „Warta” Mstów, członek Zarzadów: Okręgu i Podokręgu CzOZPN Tomasz Gęsiarz

Turniej miał rangę eliminacji do fazy finałowej II Halowych Mistrzostw Podokręgu Częstochowa – estimoCUP2014. Awans wywalczyły drużyny z Częstochowy: „Victoria” oraz „Beniaminek”. Stosowne Certyfikaty, potwierdzające awans wręczyli:
– Sebastian Zaremba (Wiceprezes Podokręgu CzOZPN)