Wygrana Rakowa w Bełchatowie [ZDJĘCIA]

Zespół Rakowa Częstochowa pokonał w sobotę wicelidera zaplecza Ekstraklasy drużynę GKS Bełchatów 2:1. W najbliższy poniedziałek czerwono – niebiescy udają się na zgrupowanie do Kleszczowa.

Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego
Fotorelacja autorstwa Marty Siewior

Bardzo pozytywnie w dzisiejszym meczu kontrolnym zaprezentowała się drużyna Rakowa Częstochowa, która w początkowej fazie meczu stwarzała grózne sytuacje pod bramką Arkadiusza Malarza. Udokumentowanie pierwszej połowy spotkania była strzelona bramka przez nasz zespół. Tuż na początku drugiej odsłony meczu kontrolnego wynik podwyższył ładny strzałem z rzutu wolnego Łukasz Buczkowski.

Bardzo jestem zadowolony z dzisiejszego sparingu, jest też pierwsza wygrana, która cieszy po tych ostatnich porażkach wysokich – powiedział trener Rakowa Częstochowa Jerzy Brzęczek.

Zostały do załatwienia formalności by Tomasz Pełka był naszym zawodnikiem – mówił nam szkoleniowiec Rakowa.

1.02.2014, godzina 12.30 (Kleszczów – Kompleks Dydaktyczno-Sportowy Solpark).

GKS Bełchatów – Raków Częstochowa 1:2 (0:1).

0:1 zawodnik testowany 24`
0:2 Łukasz Buczkowski 48`
1:1 Michał Mak 52`

GKS Bełchatów: (I połowa) Arkadiusz Malarz – Bartosz Turniak, Piotr Witasik, Maciej Wilusz, Krzysztof Michalak – Mateusz Mak, Szymon Sawala, Kamil Wacławczyk, Bartłomiej Bartosiak, Andreja Prokić – Hristijan Kirovski. (II połowa) Damian Podleśny – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Grzegorz Baran, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Damian Szymański (70` Kamil Poźniak), Michał Renusz – Daniils Turkovs, Michał Mak.

Trener: Kamil Kiereś.

Raków Częstochowa: (I połowa) Przemysław Wróbel – Eryk Krupa, Sławomir Ogłaza, Tomasz Pełka, Vitinho (36` Kamil Witczyk), Łukasz Kowalczyk, Radosław Stefanowicz, zawodnik testowany, Robert Brzęczek, Krzysztof Napora, Dawid Retlewski. (II połowa) Mateusz Kos (55` Przemysław Wróbel) – Łukasz Buczkowski, Łukasz Kominiak, Mariusz Holik, Łukasz Kmieć, Damian Lenkiewicz, Diogo, Radosław Stefanowicz, Rafał Czerwiński, Kamil Witczyk, Mateus.

Trener: Jerzy Brzęczek