Jest jeden punkt a mogły być trzy

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka był bardzo blisko sprawienia niespodzianki i pokonania na własnym stadionie Chrobrego Głogów. Dzisiejsze spotkanie miało jednak swoją dramaturgię.

Częstochowianie bardzo dobrze rozpoczęli premierową odsłonę. Raków po golach Dawida Retlewskiego w 5 i 18 minucie prowadził z głogowianami 2:0 i na boisku ani przez chwilę nie było widać, że to właśnie drużyna z Dolnego Śląska jest liderem drugiej ligi, grupy zachodniej. Podopieczni Jerzego Brzęczka grali mądrze i ładnie dla oka. Mogli także przy odrobinie szczęścia podwyższyć wynik.

Druga część spotkania rozpoczęła się nieciekawie. Z boiska wiało nudą. Gospodarze jakby pewni tego dwubramkowego zwycięstwa grali spokojnie. Taki stan rzeczy trwał aż do 67 minuty, kiedy to niefrasobliwość w szeregach defensywnych Rakowa wykorzystał Łukasz Szczepaniak, który płaskim strzałem pokonał Mariusza Stępnia. Było wtedy 2:1 dla gospodarzy i od tego momentu „przebudzili się” przyjezdni.

Podopieczni Ireneusza Mamrota zaczęli grać coraz lepiej i bardzo groźnie atakować bramkę gospodarzy aby wyrównać wynik meczu. Ta sztuka udała im się w 74 minucie, kiedy to przepięknym strzałem w długi róg bramki, Damian Sędziak zdobył gola na 2:2.

Częstochowianie po tej stracie ruszyli do ataku aby zdobyć zwycięską bramkę. W kilku sytuacjach jednak na posterunku stał dobrze dysponowany bramkarz gości – Amadeusz Skrzyniarz.

Drużyna Rakowa po 21.Kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 27 punktów. Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają dopiero 5 kwietnia tj. sobota. O godzinie 16:00 zmierzą się przed własną publicznością z bytomską Polonią, która z 29 punktami plasuje się na siódmym miejscu.

Właśnie od spotkania z bytomianami rozpocznie się walka z drużynami sąsiadującymi z Rakowem. Gdzie będzie trzeba te kolejne mecze bezwzględnie rozstrzygnąć na swoją korzyść aby utrzymać się w drugiej lidze.

Wcześniej jednak bo dokładnie za tydzień częstochowianie do swojego ligowego stanu dopiszą sobie trzy punkty otrzymane walkowerem za mecz z KS-em Polkowice. Przypomnijmy, polkowiczanie wycofali się z drugoligowej rywalizacji w przerwie zimowej.

22.03.2014, g.15:00, MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – MZKS Chrobry Głogów 2:2, (2:0)

1:0: Retlewski 5′
2:0: Retlewski 18′
2:1: Szczepaniak 67′
2:2: Sędziak 74′

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Kmieć (77′ faul) – Ulatowski (50′ – faul), Michał Szałek (87′ – faul). Widzów: 1000.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mariusz Stępień – 2.Radoaław Strzelecki (68′ 4.Eryk Krupa), 3.Łukasz Góra, 5.Damian Byrtek, 6.Radosław Stefanowicz, 7.Krzysztof Napora (kpt), 10.Łukasz Kmieć, 11.Dawid Retlewski (82′ 8.Sławomir Ogłaza), 16.Bartosz Soczyński (65′ 13.Tomasz Pełka), 20.Diogo, 21.Łukasz Buczkowski (83′ 9.Artur Pląskowski).

Rezerwowi: 1.Przemysław Wróbel – 14.Robert Brzęczek, 23.Damian Lenkiewicz.

MZKS Chrobry Głogów: 27.Amadeusz Skrzyniarz – 18.Michał Ilków- Gołąb, 3.Michał Michalec, 22.Adam Samiec, 21.Krzysztof Ziemniak (82′ 20.Michał Szałek), 6.Karol Danielak, 7.Mateusz Hałambiec, 14.Krzysztof Ulatowski (73′ 26.Krystian Pieczara), 8.Mateusz Janeczko (60′ 9.Daniel Ciechański), 2.Łukasz Szczepaniak (kpt), 17.Damian Sędziak.

Rezerwowi: 12. Sławomir Janicki – 19.Paweł Baraniak, 15.Łukasz Kuczer, 10.Piotr Niewieściuk.

Trener: Ireneusz Mamrot.

Piłkarz meczu: Dawid Retlewski ( RKS Raków Częstochowa).