LKS Kamienica Polska w finale Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN! [ZDJĘCIA]

W rozegranym w sobotę 15 marca w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN zespół rezerw Rakowa Częstochowa przegrał z drużyną z Kamienicy Polskiej, 0:1. Bramkę dla podopiecznych Artura Minkiny strzelił Dawid Nabiałek, który na boisku pojawił się na kwadrans przed końcem meczu. Spotkanie obserwował prezes Podokręgu Częstochowa, Cezary Suchan.

Fotorelacja Marty Siewior
Fotorelacja Waldemara Deski

W sobotnie popołudnie piłkarzom obu zespołów utrudniał boiskowe zmagania silny porywisty wiatr, który zmieniał rotację futbolówki. Spotkanie pucharowe było generalnym sprawdzianem dla drużyn przed startem rundy wiosennej na czwartoligowych boiskach.

Z powodu urazów Dawid Kołodziej i Artur Sosenkiewicz nie byli w stanie kontynuować gry w drugiej odsłonie meczu. Mimo kilku sytuacji Rakowa oraz strzału w słupek Kamila Ścisłowskiego to przez większość trwania spotkanie nie było zbyt dużo klarownych sytuacji zakończonych strzałami pod bramkami. Gdy już nielicznie zgromadzeni kibice zaczęli spoglądać na zegarki i oczekiwać dogrywki to dopiero co wprowadzony Dawid Nabiałek płaskim strzałem z pola karnego trafił do bramki strzeżonej przez Michała Łatkę.

W ostatnich sekundach mecz stał się bardziej żywiołowy, strzelec jedynej jak się później okazało bramki mógł podwyższyć rezultat meczu. Z kolei podopieczni Dawida Jankowskiego próbowali za wszelką cenę przeprowadzić akcję, która była dała gola wyrównującego doprowadzającego do dogrywki. Chwilę później sędzia Robert Kowalczyk zakończył to trzeba sobie powiedzieć słabe spotkanie jakie obejrzeli kibice na boisku sztucznym przy ulicy Limanowskiego.

W szeregach gospodarzy zadebiutował Mariusz Holik (Górnik II Zabrze), który jednak na tle rywala zaprezentował się blado. Przed tym piłkarzem na pewno jeszcze dużo pracy aby zawalczyć o skład drużyny występującej w drugiej lidze grupie zachodniej. W spotkaniu finałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa LKS Kamienica Polska zmierzy się z wygranym z pary Zieloni ŻarkiOrkan Rzerzęczyce, mecz ten odbędzie się w środę 2 kwietnia.

Bardzo ciężkie warunki atmosferyczne panowały dziś, silny wiatr przeszkadzał obu drużynom w stworzeniu ciekawszego meczu. Przez to mecz kosztował nas na pewno wiele sił, gra się momentami nie kleiła. Chcieliśmy to spotkanie wygrać i w końcówce szczęście uśmiechnęło się do nas – mówił Artur Minkina.

– Bardzo mnie martwią te urazy tych dwóch piłkarzy, miejmy nadzieję że na mecz ligowy będą już gotowi. Zmiany w przerwie były więc wymuszone co skomplikowało mi wstępne założenia – mówił trener drużyny z Kamienicy Polskiej Artur Minkina.

Dawid Kołodziej (Warta Kamieńskie Młyny) oraz Łukasz Śliwakowski to dwaj nowi piłkarze, którzy zadebiutowali w LKS Kamienica Polska w meczu oficjalnym.

-Śliwakowski zagrał bardzo ambitnie, natomiast drugi z naszych zawodników pozyskanych podczas przerwy zimowej grał krótko żeby ocenić– powiedział nam Artur Minkina.

W zespole gości zabrakło Roberta Wosiewicza (zerwane więzadła krzyżowe) oraz Macieja Szramowiata (problemy osobiste). W dzisiejszym meczu nie wystąpił również Dawid Świtała, który dostał wolne od szkoleniowca czwartoligowca.

15.03.2014. godzina 14.00, Częstochowa (sztuczne boisko MOSIR, ul. Limanowskiego 83).

RKS Raków II Częstochowa – LKS Kamienica Polska 0:1 (0:0).

0:1 Dawid Nabiałek 82`

Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa).Widzów:30.

RKS Raków II Częstochowa: Michał Łatka – Karol Krajza, Mariusz Holik, Łukasz Kominiak, Przemysław Mońka, Damian Wożniak (75` Artur Kierat), Mateusz Musiał, Paweł Nocuń (62` Kamil Skowronek), Kamil Witczyk (62` Tomasz Żurawski), Kamil Zasępa, Maciej Wiktorek.

Rezerwowi: Przemysław Wróbel – Patryk Kwiatkowski, Dominik Hak, Paweł Marchewka.

Trener: Dawid Jankowski.

LKS Kamienica Polska: Karol Kuczera – Dawid Kołodziej (46` Łukasz Błaszczyk), Piotr Szymczyk, Adam Mesjasz, Artur Sosenkiewicz (46` Wojciech Bolechowski), Paweł Skwarczyński, Jakub Ciekot, Kornel Ryś (55` Piotr Nocoń), Ariel Wiśniowski, Kamil Ścisłowski, Łukasz Śliwakowski (75` Dawid Nabiałek).

Rezerwowi: Piotr Mrożek – Marcin Czerwiński, Bartosz Grzyb.