Lwy z brązowym medalem

Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Lwów Unimot Częstochowa w sobotnich zawodach indywidualnych o Mistrzostwo Śląska Juniorów jak i Drużynowym Pucharze Okręgu Juniorów.

W rywalizacji indywidualnej na najniższym stopniu podium uplasował się ten, dla którego sobotnie zawody były debiutem w barwach częstochowskiego klubu czyli Mateusz Złotnicki (17 punktów). Przegrał tylko z Dawidem Basem (20 punktów) oraz Mateuszem Pęcherzem (19 punktów). Najgorsze dla sportowca – czwarte miejsce zajął Damian Natoński (14 punktów). Paweł Kowalczyk sklasyfikowany został na siódmej pozycji (13 punktów), a Jakub Ordon zajął dwunastą lokatę (10 punktów). Także i w rywalizacji drużynowej nasi reprezentanci wywalczyli brąz.

18. Emil Krakowian (PKS Victoria Poczesna) – nie startował

Gdy nasi juniorzy rywalizowali w Kaletach, dwójka seniorów – Tomasz Włodarczyk i Michał Chrząstek wraz z trenerem Tomaszem Pokorskim wystartowała w 6. Biegu Częstochowskim. Cała trójka wystartowała w kategorii OPEN. Triumfował w niej z czasem 31 minut i 23 sekund Ukrainiec Sergiej Okseniuk. Z naszej ekipy najlepiej spisał się trener Pokorski, który bieg ukończył z czasem 51 minut i 24 sekund co dało mu 578 miejsce.

Tomaszowi Włodarczykowi pokonanie dziesięciokilometrowej trasy zajęło 51 minut i 55 sekund co dało 644 miejsce. Michał Chrząstek natomiast cały dystans przebiegł w czasie 55 minut i 37 sekund co dało mu 773 pozycję. Wynik na pewno udany. Mimo odległych miejsc, była to dobra okazja do promowania naszego klubu i sprawdzenia się w czymś innym niż speedrower.