Radosne Święta piłkarzy Rakowa!

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka odniosła w Wielką Sobotę bardzo cenne zwycięstwo, tym razem odniesione na boisku i po ciężkiej walce. Częstochowianie dzięki dwóm trafieniom, Artura Pląskowskiego i jednym, Łukasza Kmiecia pokonali Stelmet UKP Zielona Góra, 3:1.

Raków dzięki zdobyciu w dniu dzisiejszym pełnej puli wydostał się ze strefy spadkowej i tym samym okres świąteczny spędzi w wesołych nastrojach.

Kibice Rakowa na zwycięstwo swoich pupili czekali bardzo długo. W zespole gospodarzy zabrakło dwóch podstawowych zawodników- pauzujących za żółte kartki – Damiana Byrtka i Dawida Retlewskiego. Miejsce tego drugiego na”szpicy” zajął Artur Pląskowski. Piłkarz ten okazał się „ojcem zwycięstwa”, dzięki swoim dwóm trafieniom.

Pierwszą bramkę popularny „Pląs” zdobył już w 11.minucie efektownym strzałem „nożycami”. Piłkę dokładnie mu zacentrował Diogo.

Po tym golu gospodarze osiągnęli przewagę. Raz po raz goszcząc pod bramką zielonogórzan. Po jednym z rzutów rożnych bliski zdobycia bramki był Daniel da Silva ale piłka po Jego uderzeniu głową odbiła się od poprzeczki.

W drugiej części gry z początku częstochowianie grali ospale. Bramki nie padły aż do 62 minuty, kiedy to Bartosz Tyktor zdobył głową gola wyrównującego. Taki wynik był dla Rakowa zły. Dlatego gospodarze bardziej ruszyli do przodu. Podopieczni Jerzego Brzęczka dopięli swego w 77 minucie, kiedy to drugiego efektownego gola w tym spotkaniu zdobył ponownie Artur Pląskowski!

„Kropkę nad i” w pierwszej minucie czasu doliczonego postawił Łukasz Kmieć, który zdobył bramkę po kardynalnym błędzie bramkarza gości, który wyszedł przed pole karne i minął się z piłką. Zawodnik Rakowa trafił więc do pustej bramki.

Raków w dniu dzisiejszym odniósł bardzo ważne zwycięstwo, które z pewnością poprawi morale w drużynie i Ją podbuduje. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają już w najbliższą środę, 23 kwietnia.

O godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Orlex Wejherowo, który z dorobkiem 33 punktów, zajmuje 9. miejsce. Raków natomiast jest na ósmej pozycji z 35 „oczkami”. Transmisję „na żywo” z tego meczu przeprowadzi Katolickie Radio Fiat 94,7 Fm. Początek o godzinie 16:55.

19.04.2014, g.16:00, MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – Stelmet UKP Zielona Góra 3:1, (1:0):

1:0: Pląskowski 11′
1:1: Tyktor 62′
2:1: Pląskowski 77′
3:1: Kmieć 90+1′

Sędziował: Maciej Lewicki (Gdańsk). Żółte kartki: Da Silva (14′ -faul), Buczkowski (74′- faul)- Greszczyk (27′-faul), Wierzbicki (42′- za próbę wymuszenia rzutu karnego). Widzów:1000

RKS Raków Częstochowa: 1.Przemysław Wróbel – 3.Łukasz Góra, 4.Daniel da Silva, 6.Radosław Stefanowicz, 7.Krzysztof Napora (kpt) (73′ 10.Łukasz Kmieć), 11.Adrian Świerk (81′ 8.Sławomir Ogłaza), 16.Bartosz Soczyński (68′ 13.Tomasz Pełka), 20.Diogo Alves, 21.Łukasz Buczkowski, 9.Artur Pląskowski (90+2′ 14.Robert Brzęczek), 23.Damian Lenkiewicz.

Rezerwowi: 33.Mariusz Stępień – 2.Radosław Strzelecki, 17.Przemysław Mońka.

Stelmet UKP Zielona Góra: 1.Wojciech Fabisiak – 14.Michał Greszczyk (46′ 13.Artur Małecki), 6.Sebastian Górski, 16.Maciej Górecki, 10.Marco Aurélio, 19.Filip Barski, 5.Bartosz Tyktor (kpt), 8.Dawin Kwaśny, 20.Wojciech Okińczyc, 2.Krzysztof Wierzbicki, 18.Piotr Andrzejczak (80′ 17.Dominik Skrzyński).

Rezerwowi: 27.Robert Kuta- 15.Mateusz Pietruszyński, 9.Albert Cipior, 4.Sebastian Rzepa, 21.Maciej Piorun.

Trener: Tomasz Arteniuk.

Piłkarz meczu: Artur Pląskowski ( RKS Raków Częstochowa).