Raków zdobył Wzgórze Wolności!

Pewnym zwycięstwem drużyny pod batutą Jerzego Brzęczka zakończyło się dzisiejsze spotkanie 26.Kolejki II Ligi, grupy zachodniej. Częstochowianie pokonali na wyjeździe Gryf Orlex Wejherowo, 3:0 i znacznie przybliżyli się do zachowania ligowego bytu.

Dwa gole dla Rakowa zdobył Bartosz Soczyński w 59 i 83 minucie. Wynik w 34 minucie otworzył Łukasz Kmieć. Trudno powiedzieć jakie losy byłyby tego spotkania, gdyby przy stanie 1:0 dla Rakowa wejherowianie wykorzystali rzut karny. W 55 minucie, Przemysław Wróbel wyczuł z „wapna” intencję Mateusza Dąbrowskiego.

Raków po tym zwycięstwie plasuje się na siódmym miejscu z dorobkiem 38 punktów. Kolejne spotkanie ligowe częstochowianie rozegrają w sobotę, 26 kwietnia br.. O godzinie 15:00 zmierzą się na wyjeździe z zajmującą 13.miejsce, Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Transmisję live z tego meczu przeprowadzi Radio Fiat 94,7 Fm. Początek o godzinie 14:55.

23.04.2014, g.17:00- Wejherowo:

WKS Gryf Orlex Wejherowo – RKS Raków Częstochowa 0:3, (0:1):

0:1: Kmieć 39′
0:2: Soczyński 59′
0:3: Soczyński 83′ (k)

Sędziował: Jacek Kikolski (Płock). Żółte kartki: Osłowski (50′- faul), Skwiercz (58′ – faul), Rzepa (90+3′ faul)- Lenkiewicz (23′ – faul), Byrtek (29′ – faul), Napora (80′ – niesportowe zachowanie).

WKS Gryf Orlex Wejherowo: Szlaga – Skwiercz, Kochanek (56′ Felisiak), Kostuch, Osłowski (68′ Rzepa), Kołc, M.Stefanowicz (75′ Brzuzy), Dąbrowski, Ł.Pietroń (46’Kusiak), Siemaszko,Twardowski.

Rezerwowi: Ferra – Szymański, Miler.

Trener: Grzegorz Niciński.

RKS Raków Częstochowa: Wróbel – Kmieć (73′ Retlewski), Góra, Byrtek, Soczyński, A.Świerk (51′ Napora), R.Stefanowicz, Diogo Alves, Strzelecki, Lenkiewicz (65′ Pełka), Pląskowski (85′ R.Brzęczek)

Rezerwowi: Stępień- S.Ogłaza, Mońka.

Piłkarz meczu: Bartosz Soczyński ( RKS Raków Częstochowa).